پنج شنبه 20 شهریور 1399
خانه / فناوری اطلاعات / آموزش آرایش صورت با فتوشاپ سری اول

آموزش آرایش صورت با فتوشاپ سری اول

آموزش آرایش صورت با فتوشاپ موضوع اصلی این پست است . شما میتوانید با کمک نرم افزار فتوشاپ براحتی عکسهایتان را روتوش و آرایش کنید . برای چهره ای رژ گونه بزنید یا سایه چشمش را تغییر دهید . در این مقاله به آموزش آرایش صورت با فتوشاپ میپردازیم . امیدواریم که استفاده کافی از این مطالب را ببرید .

 آموزش آرایش صورت با فتوشاپ : سایه چشم بکشید

آموزش آرایش صورت با فتوشاپ 1

شما میتوانید با کمک نرم افزار فتوشاپ برای عکسی سایه بکشید . برای این کار باید عکس مورد نظر را در برنامه Photoshop Elements باز کنید. سپس از گزینه های پایین در زیر بخش لایه روی Create Adjustment Layer کلیک کنید و Hue/Saturation را انتخاب بکنید . در مرحله بعدی باید گزینه Colorize را انتخاب کنید، سپس با تغییر دادن Hue و Saturation رنگی که برای سایه می خواهید را تشکیل دهید. ما برای سایه رنگ آبی را با تنظیمات Hue 205 و Saturation 56 انتخاب کرده ایم. شما به میل خود سایه ان را انتخاب کنید .

آموزش آرایش صورت با فتوشاپ : ماسک را رنگ کنید

آموزش آرایش صورت با فتوشاپ 2

در حالی که لایه Hue/Saturation که ساخته بودید را انتخاب کرده اید ، دکمه ترکیبی Ctrl + I را بزنید تا ماسک لایه سیاه شود.  سپس شما باید ابزار Brush را انتخاب کنید و رنگ آن را روی سفید قرار دهید. در مرحله بعدی بر روی بالای چشم و روی پلک ها بکشید تا رنگ آبی بالای چشم مشخص شود. اگر میخواهید کمی سایه را تمیز تر کنید ابزار Smudge را انتخاب کنید و رنگ های بالای چشم را کمی بکشید، سپس با استفاده از ابزار Blur گوشه های سایه را محو کنید تا لایه های روی هم افتاده معلوم نباشد .

آموزش آرایش صورت با فتوشاپ : رژ گونه اضافه کنید

آموزش آرایش صورت با فتوشاپ 3

برای کشیدن رژ گونه برای عکس مورد نظر خود مقدار Opacity لایه Hue/Saturation را به ۷۰% تغییر دهید.سپس  یک لایه تنظیماتی Solid Color Adjustment Layer بسازید. همچنین شما باید یک رنگ برای رژ گونه انتخاب کنید، بعد از انتخاب رنگ مورد نظر و OK کردن آن پنجره، دکمه ترکیبی Ctrl + I را بزنید تا ماسک لایه سیاه شود. در مرحله بعدی با ابزار Brush و رنگ سفید بر روی قسمت هایی از گونه بکشید تا رژ گونه روی آن قسمت ها نمایان شود. Blend Mode لایه را به Soft Light تغییر دهید و Opacity آن را روی ۷۰% بگذارید.با استفاده از ابزار های Smudge و Blur می توانید لطافت ماسک را تغییر دهید .

آموزش آرایش صورت با فتوشاپ : رژ لب بزنید

آموزش آرایش صورت با فتوشاپ
آموزش آرایش صورت با فتوشاپ

برای رژ لب زدن به لبهای عکستان ، یک لایه تنظیماتی Solid Color Adjustment Layer بسازید و رنگی برای رژ لب انتخاب کنید. در مرحله بعد  با زدن دکمه ترکیبی Ctrl + I ماسک لایه را سیاه کنید. سپس با ابزار Brush و رنگ سفید بر روی لب بکشید تا تغییرات لایه بر روی لب مدل اعمال شود. خب در مرحله بعدی هم  رنگ قلم مو را به سیاه تغییر دهید و با زدن دکمه ۳ مقدار Opacity قلم را به ۳۰% عوض کنید . سپس بر روی گوشه های لب بکشید تا نرم تر شود. حالت Blend Mode لایه را روی Linear Light بگذارید و مقدار Opacity آن را به۲۰% تغییر دهید . سعی کنید این کار را چند بار تکرار کنید تاحسابی مسلط شوید .

درباره

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *