نرم افزار فتوشاپ یکی از نرم افزارهای پر کاربر است که با ان میتواند عکسها را ویرایش و ترمیم کرذد . مثلا شما میتوانید با این نرم افزار براحتی عسکها را ارایش کنید . در بحث قبل چند مورد از ترفندهای آرایش صورت با فتوشاپ سری اول را برایتان اوردیم . اکنون به ادامه این ترفند ها میپردازیم .


گام پنجم : آرایش صورت با فتوشاپ ، پوست را لطیف کنید

آرایش صورت با فتوشاپ
آرایش صورت با فتوشاپ

شما میتوانید با فتوشاپ پوست صورت را لطیف کنید . برای این کار کافیست یک لایه Background را انتخاب کنید و با زدن دکمه ترکیبی Ctrl + J از روی این لایه یک کپی بسازید. سپس به سمت Filter -> Other -> High Pass بروید. مقدار Radius را روی ۹px بگذارید و OK بزنید. همچنین در مرحله دیگر برای لطیف کردن پوست حالت Blend Mode لایه را روی Overlay بگذارید، حال دکمه ترکیبی Ctrl + I را بزنید تا تنظیماتی که انجام داده اید قرینه شوند. اکنون دکمه Alt را نگه دارید و سپس بر روی Add Layer Mask در پایین قسمت لایه ها کلیک کنید تا ماسکی سیاه برای این لایه ایجاد شود . در مرحله اخر برای لطیف کردن پوست با فتوشاپ با Brush  رنگ سفید بر روی پوست بکشید تا تغییراتی که انجام دادید روی پوست اعمال شده و لطیف شدن پوست کامل بشود .

گام ششم : آرایش صورت با فتوشاپ ، به چشمان مدل جلوه بیشتری دهید

آرایش صورت با فتوشاپ
آرایش صورت با فتوشاپ

برای جلوه دادن به چشم ها باید یک لایه تنظیماتی Brightness/Contrast بسازید. در اینجا مقدار Brightness را روی ۲۵ و Contrast را روی ۳۰ بگذارید. سپس با زدن دکمه ترکیبی Ctrl + I ماسک لایه را سیاه کنید، در مرحله بعد با ابزار Brush و رنگ سفید بر روی عنبیه چشم بکشید. یک لایه تنظیماتی Hue\\Saturation بسازید. مقدار Saturation را روی +۳۰ بگذارید، دکمه Alt را نگه دارید و ماسک لایه زیر را بر روی ماسک این لایه بکشید. امیدواریم از مطالب این پست هم استفاده کافی را برده باشید .