آموزش روتوش صورت در فتوشاپ چندان سخت نیست . فقط کافیست شما مطالعه ای در این زمینه داشته باشید . با این کار براحتی میتوانید عکسهای خود را روتوش کرده ، جوش ها ولک های ان را بردارید و انها را ویرایش کیند . اکنون چند گام برای روتوش صورت در فتوشاپ برایتان بیان میکینم . با ما همراه باشید .

آموزش روتوش صورت در فتوشاپ و ترمیم صورت

۱- گام اول در روتوش صورت

آموزش روتوش صورت
آموزش روتوش صورت

در مرحله اول برای روتوش صورت باید مطابق شکل زیر لایه را تکرار یا همان  (duplicate) کنید. برای این کار می توانید بر روی لایه راست کلیک کنید و گزینه duplicate را انتخاب کنید یا به راحتی لایه را کشیده ، طبق شکل زیر بر روی گزینه تکرار رها کنید. در اخر باید لایه بالا را بر روی vivid light بگذارید .

آموزش روتوش صورت
آموزش روتوش صورت

۲- گام دوم در اموزش روتوش صورت

در مرحله دوم برای روتوش در فتوشاپ ، دکمه invert واقع در  image –> adjustment –> invert را بزنید . بعد از ان به filter –>blur –>gaussian blur بروید و عدد ۰.۸ (دقت کنید مقادیر شاید در فتوشاپ های مختلف فرق کند ولی باید به شکل زیر تبدیل شود ) را وارد کنید.

آموزش روتوش صورت
آموزش روتوش صورت

۳- گام سوم در اموزش روتوش صورت

در مرحله سوم شما باید مراحل filter –>other –>high pass را انجام بدهید و سپس مقدار ۱۱ (دقت کنید ۱۱ شاید برای فتوشاپ سیستم های مختلف فرق کند ، ولی باید در روی ابرو یک خط قرمز مثل شکل زیر ظاهر شود ) را انتخاب کنید .

آموزش روتوش صورت
آموزش روتوش صورت

۴- گام چهارم

گام چهارم اصلی ترین قسمت این کار است . باید در این مرحله با دقت ماسک جدید بسازید (دور گزینه ان در شکل خط کشیده شده است ).

سپس گزینه edit –> fill را انتخاب کنید و در پنجره باز شده color را انتخاب کنید و سپس روی رنگ مشکی کیلک کنید . اکنون مجددا شبیه شکل اول می شود .

در اخرین مرحله ابزار brush را انتخاب کنید و رنگ سفید را هم برایش انتخاب کنید . سعی کنید opacity را از ۱۰۰% کمتر کنید. سپس بر روی دماغ, گونه ها, پیشانی بکشید. دقت کنید که روی چشم ها و لب ها نکشید. این مرحله را با دقت انجام دهید تا تصویری زیبا در نهایت حاصل شود .

آموزش روتوش صورت
آموزش روتوش صورت

عکس نهایی شما بعد از روتوش  :

آموزش روتوش صورت
آموزش روتوش صورت