پنج شنبه 20 شهریور 1399
خانه / فناوری اطلاعات / ۳ گام برای ویرایش عکس در فتوشاپ

۳ گام برای ویرایش عکس در فتوشاپ

ویرایش عکس در فتوشاپ ترفندهای خاص خودش را دارد . گاهی برایمان اتفاق افتاده که نیاز داریم عکسی را ویرایش کنیم . در این پست از وبلاگ عارف رایانه سه گام برای ویرایش تصویر را برایتان بیان میکنیم .

سه گام اساسی در ویرایش عکس در فتوشاپ

گام اول در ویرایش عکس در فتوشاپ

برای ویرایش عکس در فتوشاپ اول از همه عکس موردنظرتان را در فتوشاپ باز کنید و از فهرست Image به گزینه Adjustments بروید. درمرحله بعد دستور Levels را انتخاب کنید. بجای این کارمیتوانستید ازکلیدهای میان‌بر فتوشاپCtrl+L را بفشارید. یک پنجره‌ی کوچک برای شما باز خواهد شد .

ویرایش عکس در فتوشاپ
ویرایش عکس در فتوشاپ

اعمال Levels برای افزایش تباین رنگ

مانند شکل لغزنده ای را میبینید .  به گزارش وبلاگ عارف رایانه ، باید لغزنده‌ی سیاه سمت چپ را  طوری به سمت راست بکشید که درست در محلی قرار گیرد که گراف کوه مانندی که به رنگ سیاه است، از آنجا شروع بشود. برای لغزنده سفید رنگی هم که در طرف راست قرار دارد عینا همین کار را انجام دهید. یعنی آنقدر به طرف چپ آن را می‌کشیم تا به ابتدای برآمدی سیاه رنگ برسد. شما باید برای هر تصویر بسته به نوع آن تغییرات مخصوص به آن را انجام دهید تا مطابق میل شما شود. برای اعمال اصلاح کننده Levels باید به موارد زیر هم دقت کنید:

هر چه لغزنده سیاه به سمت درون میل کند = تاریک‌تر، تباین رنگ بالاتر
هر چه لغزنده سفید به سمت درون میل کند = روشن‌تر، تباین رنگ کمتر

ویرایش عکس در فتوشاپ
ویرایش عکس در فتوشاپ

گام دوم برای ویرایش عکس در فتوشاپ

در این مرحله در فتوشاپ  از فهرست Layer به بخش New Adjustment Layer رجوع کنید و دستور Gradient Map را انتخاب کنید. سپس روی OK کلیک کنید. در مرحله بعد در پنل لایه‌ها، حالت ترکیب (Blending Mode) لایه‌ای که اخیراً درست کردید را (Adjustment Layer) بر روی Soft Light بگذارید و شفافیت (Opacity) آن را هم روی ۲۷% تنظیم کنید. این تنظیمات از بخش بالایی پنل لایه‌ها قابل دسترس است. بعد از این باید کار شما اندکی تاریک‌تر شده باشد، البته به شرطی که تنظیمات شیب رنگ Gradient Map را بر روی رنگ مشکی گذاشته باشید. اکنون تصویری مانند تصویر زیر ظاهر می شود .

ویرایش عکس در فتوشاپ
ویرایش عکس در فتوشاپ

گام سوم برای ویرایش عکس در فتوشاپ

در مرحله نهایی به فهرست Layer  و بعد از آن New Adjustment Layer و Gradient Map بروید و بر روی Ok کلیک کنید. در مکانی از فضای کاری فتوشاپ فضای زیر ظاهر می شود :

ویرایش عکس در فتوشاپ
ویرایش عکس در فتوشاپ

اعمال Gradient Map دوم و باز شدن پنل Adjustments

به گزارش وبلاگ عارف رایانه ، از فهرست Window روی Adjustments کلیک کنید تا این پنجره برای‌تان باز شود. در این پنجره روی نمودار شیب رنگ کلیک کنید تا دیگر شیب رنگ‌ها نشان داده شوند. از رنگ‌های پیش فرض آن را انتخاب کنید که با رنگ بنفش شروع می‌شود و به رنگ نارنجی ختم می‌شود. Ok کنید.نوع ترکیب لایه را مثل قبل روی Soft Light قرار می‌دهیم و اندکی هم از شفافیت آن کم می‌کنیم. این مورد بستگی به خودتان و عکس‌تان دارد. می‌توانید حول و حوش ۷۰% تنظیم کنید. نتیجه کار به شکل زیر است .

 

ویرایش عکس در فتوشاپ
ویرایش عکس در فتوشاپ

 

درباره

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *