سه‌شنبه 27 فوریه 2024

حل مشکلات و خطرات زندگی کارمندی

زندگی کارمندی خطرات و مشکلات خاص خود را دارد . همینطور که شغل های ازاد معایب و مزایای خودشان را دارند . کارمندان نباید مدام پشت میز بنشینند . بلکه باید تحرک کمی داشته باشند . حداقل بلند شوید و دو دقیقه قدم بزنید . همچنین نباید مدام به کامپیوتر خیره شوند و باید کمی چشمانشان را ببنددند یا پلک بزنند .

مشکلات و خطرات زندگی کارمندی

به گزارش وبلاگ عارف رایانه برای حل مشکلات و خطرات زندگی کارمندی حداقل روزی یک ساعت ورزش کنید . تاجایی که میتوانید پیاده روی کنید . اگر در توانتان نیست در خانه یا حیاط یا هرجای دیگری کمی نرمش کنید . تحرک ناپذیری یکی از مشکلات اصلی زندگی کارمندی است .

طبق تحقیقاتی که روی یک ملیون نفر انجام شد، تاثیر زندگی بدون تحرک و زندگی با تحرک بر سلامتی افراد از راه  مراجعه به 13 طرح تحقیقاتی ارزیابی شد. برای رسیدن به جوابی مناسب در این تحقیقات، تهیه کنندگان این گزارش به تهیه کنندگان این طرح‌ها مراجعه کرده و از آنان خواستند تا داده‌هایی را که به دست آورده بودند براساس فروض جدید مورد تجزیه و تحلیل مجدد قرار بدهند و نتایج را اعلام کننند .

جالب است بدانید طبق نایج بدست امده ، بی تحرک ترین افراد کسانی بودند که در روز کمتر از پنج دقیقه ورزش یا تحرک داشتند و پرتحرک ترین آنان در روز بین ٦٠ تا ٧٥ دقیقه را ورزش میکردند .

به گزارش وبلاگ عارف رایانه ، در نهایت شرایط این افراد در سال‌های بعد مورد توجه قرار گرفت. نتیجه به دست آمده این بود که نشستن به مدت طولانی بیشترین خطر را برای سلامتی و مرگ زودرس به همراه داشته اما کسانی که تحرک زیادتری داشتند، با خطر کمتری روبرو بودند و سلامت بیشتر و عمر طولانی تری داشتند .

همچنین طبق تحقیقات دیگری که شد تماشای تلویزیون به مدتی بیش از سه ساعت خطر مرگ زودرس را برای همه دارد . مگر کسانی که تحرک هم در زندگی شان باشد و ورزش زیاد بکنند .سعی کنید کیبوردهای بی سیم را نخرید.

بنابراین یکی از مشکلات اصلی کارمندان بی تحرکی است که باید با ورزش و فعالیت های زیاد حل شود . مشکل دیگر نیز خیره شدن مدام به کامپیوتر است که باید در فاصله های کوتاه از جا بلند شوند به نقطه دیگر خیره شوند ، چشمانشان را ببند ، ورزش های چشم انجام دهند و از هر راهی که میتوانند به چشمشان استراحت دهند .

About

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *