پنج شنبه 20 شهریور 1399
خانه / رایانه / عکس اولین کامپیوتر ایران درکنار هویدا

عکس اولین کامپیوتر ایران درکنار هویدا

اولین کامپیوتر ایران در تیر ماه سال 1341 وارد کشور ایران شد . به گزارش وبلاگ عارف رایانه به محض ورود کامپیوتر در ایران امیر عباس هویدا یک کامپیوتر شخصی در محل کارش قرار داد . هویدا یکی از مقامات سلطنتی و نخست وزیر ان زمان بوده است . این کامپیوتر صفحه کلیدی بزرگ و جاگیر با دکمه های بزرگ دارد و گویا موس ان ترکیبی از سیم و وسیله ای ماژیک مانند است . در اینجا دو شکل از این کامپیوتر یکی در کنار هویدا و دیگری در کنار هویدا و فرح پهلوی برایتان تهیه کردیم .

عکس اولین کامپیوتر ایران درکنار هویدا

به گزارش وبلاگ عارف رایانه ، کسی نمی داند که هویدا کار کردن با کامپیوتر را چه زمانی اموخته است . ان هم زمانی که کامپیوتر تکنولوژی اشنایی در بین مردم نبوده است . این عکس را “جیمز بلر”عکاس نشنال جئوگرافی از هویدا در کنار کامپیوتر و دفتر کارش از او گرفته است . هویدا در کنار یک سیستم ابتدایی کامپیوتر نشسته و در حال کارکردن با آن است . این عکس در سال 1354 که جزو سال های اخر نخست وزیری 13 ساله هویداست گرفته شده است .

عکس اولین کامپیوتر ایران درکنار هویدا
عکس اولین کامپیوتر ایران درکنار هویدا

.

*****************************************

.

عناوین پیشنهادی برای مطالعه :

.

.

.

عکس اولین کامپیوتر ایران ، اولین کامپیوتر ایران در تیر ماه سال 1341 وارد کشور ایران شد. به محض ورود کامپیوتر در ایران امیر عباس هویدا یک کامپیوتر شخصی در محل کارش قرار داد. کسی نمی داند که هویدا کار کردن با کامپیوتر را چه زمانی اموخته است.

درباره

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *