چهارشنبه 28 فوریه 2024

3 راه کاهش مصرف اینترنت گوشی

کاهش مصرف اینترنت گوشی راههای مختلفی دارد. متاسفانه گاهی میبینیم که به محض استفاده از اینترنت حجم زیادی از اینترنتمان از دست رفته است. مسلما این موضوع ما را ناراحت میکند. در این مقاله سه راه برای کاهش مصرف اینترنت گوشی در اختیارتان میگذاریم. امیدواریم از ان استفاده کافی را ببرید.

3 راه کاهش مصرف اینترنت گوشی و موبایل

برخی از راههای کاهش مصرف اینترنت گوشی عبارتند از :

1-کاهش مصرف اینترنت گوشی با مدیریت سیستم‌های همگام سازی

وقتی شما دارای حساب کاربری گوگل میشوید ، و حساب کاربری گوگل را بر روی دستگاه خود ثبت می‌کنید، این حساب گوگل در سرویس‌های گوگل مانند Google Keep و یا Google Fit  اطلاعات شما را ثبت خواهد کرد . شما باید این حساب را مدیریت کنید و ان را را سایر سرویسهای گوگل همگام سازی کنید تا بتوانید به میزان زیادی در مصرف اینترنت صرفه جویی کنید .

برای  کاهش مصرف اینترنت گوشی با مدیریت سیستم های گوگل شما باید وارد قسمت تنظیمات در بخش حساب‌ها شوید و با انتخاب حساب کاربری گوگل، لیست سرویس‌های گوگل که به حساب شما دسترسی دارند را ویرایش کنید. به گزارش وبلاگ عارف رایانه ، سعی کنید از بین سرویس‌هایی که دیدید، هر کدام را که کمتر استفاده میکنید ، غیر فعال بکنید .

کاهش مصرف اینترنت گوشی 1
کاهش مصرف اینترنت گوشی 1

2-کاهش مصرف اینترنت گوشی با محدود کردن برنامه‌هایی که در پس‌زمینه از اینترنت استفاده می‌کنند

برای کاهش مصرف اینترنت گوشی بعضی از برنامه‌ها مانند ایمیل یا صفحات اجتماعی را از دسترسی به اینترنت و آپدیت اعلانات ممانعت کنید. برای این کار به قسمت تنظیمات موبایل رفته ، ، بخش مدیریت داده (ِData Usage) را انتخاب و با رفتن به بالای صفحه، گزینه Restrict background data را فعال کنید. وقتی این گزینه را انتخاب کردید برنامه‌های شما، فقط در هنگامی که در حال کار با گوشی هستید و یا در زمانی که به Wi-Fi وصل هستید،  به اینترنت متصل می شوند .سعی کنید کیبوردهای بی سیم را نخرید.

کاهش مصرف اینترنت گوشی 2

کاهش مصرف اینترنت موبایل 2

3- کاهش مصرف اینترنت گوشی با ذخیره عکس و ویدیو و تماشای آن به صورت آفلاین

برای کاهش مصرف اینترنت موبایل عکس ها یا موزیک هایی که در اینترنت سرچ کردید را در موبایل ذخیره کنید که بعدا مجبور نباشید از اینترنت استفداده کنید تا انها ر اببینید یا دانلود کنید . همچنین بعضیی برنامه‌ها، علاوه بر امکان استفاده آنلاین، می‌توانند به صورت آفلاین هم مورد استفاده قرار گیرند. مثلا به گزارش وبلاگ عارف رایانه برنامه Google Maps میتواند برخی از نقشه‌ها را برای استفاده آفلاین در دستگاه فعال کند .

کاهش مصرف اینترنت گوشی 3
کاهش مصرف اینترنت موبایل و گوشی 3

About

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *