پنج شنبه 20 شهریور 1399
خانه / شبکه و اینترنت / 5 مورد از مشکلات اندروید

5 مورد از مشکلات اندروید

اندروید سیستم عاملی پر کاربرد است که طرفداران مربوط به خود را دارد . ویژگی های مثبت اندروید بسیار زیاد است .  اما خب هر سیستم عاملی در کنار ویژگی های مثبت ، مشکلاتی نیز در بر دارد . در این مقاله برخی از مشکلات شایع اندروید را برایتان بیان میکنیم .

.

مشکلات اندروید به زبان ساده و راه حل انها

برخی از مشکلات اندروید عبارتند از :

. مشکلات اندروید : پیدا نکردن محل فایل‌های دانلود شده‌

برای حل مشکل پیدا نکردن فایل های دانلود شده (به صورت پیش‌فرض در پوشه‌ای به نام “Download” ذخیره می شوند . ) در مرحله اول نرم‌افزار ES File Explorer را دانلود کرده و پس از نصب آن، از مسیر sdcard > Download، براحتی می‌توانید فایل‌های دانلود شده‌ی خود را پیدا کنید.6 مورد از دلایل کاهش سرعت اینترنت چیست ؟

. مشکلات اندروید :کار نکردن اینترنت

گاهی ممکن است شما نتوانید از گزینه‌ی “Data” برای اتصال به اینترنت استفاده کنید. دلیل این امر آنست که به احتمال بسیار زیاد، صحیح نبودن تنظیمات مربوط به تلفن می باشد. اکثرا تنظیماتی که به درستی اعمال نشده‌اند، به تنظیمات APN مربوط می‌شوند. در اکثر مواقع این تنظیمات به صورت خودکار و به کمک اپراتور تلفن همراه شما،تنظیم می‌شود. اما اگر دیدید در این مورد مشکلی وجود دارد باید مجددا ان را به صورت دستی تنظیم کنید .

.مشکلات اندروید : عدم اتصال به اینترنت وای‌فای

گاهی ممکن است موردم را روشن کنید اما نتوانید وارد اینترنت شوید. در این مواقع احتمالا مشکل از مودم باشد که با راه‌اندازی مجدد آن و البته تلفن همراه شما، مشکلش حل می شود . اگر دیدی این مشکل طولانی مدت بوده می‌توانید Firmware (سخت‌افزار) مودم را بروزرسانی کنید تا مشکلتان حل شود.  برای حل این مشکل در مرحله اول باید مدل دقیق مودم خود را پیدا کرده و در وب‌سایت کمپانی سازنده‌ی آن و طبق دستور موجود، سخت‌افزار مودم  را به روزرسانی نمایید . امیدوارم از عهده این مشکل برایید .

.مشکلات اندروید : درست کار نکردن رابط کاربری!

گاهی ممکن ست برایتان اتفاق افتاده باشد که سیستم رابط کاربری (System UI) به درستی کار نکند و حتی با راه‌اندازی مجدد دستگاه، باز هم این مشکل برقرار باشد . بهترین کار در این شرایط، پاک کردن حافظه‌ی کش رابط کاربری است. برای پاک کردن حافظه‌ی کش رابط کاربری مسیر زیر را طی کنید:

  • در مرحله اول وارد تنظیمات شوید
  • سپس شما باید گزینه‌ی Apps را انتخاب کنید
  • در مرحله بعدی صفحه را به سمت چپ حرکت داده تا پنجره‌ی “All” که مربوط به تمامی اپلیکیشن‌ها و سرویس‌ها می‌باشد، وارد شده و حافظه‌ی کش System UI را پاک کنید
  • در نهایت دستگاه خود را مجددا راه‌اندازی کنید

. مشکلات اندروید : دانلود نشدن صحیح اطلاعات

گاهی ممکن است که قصد داشته اید چیزی یا فایلی را دانلود کنید اما به مشکل برخورده اید و این کار با موفقیت انجام نشده باشد . به گزارش وبلاگ عارف رایانه اندروید برای دانلود اطلاعات، یک بخش اختصاصی دارد که به هم ریختن این بخش، می‌تواند تاثیری منفی در عملکرد دانلود داشته باشد. برای حل مشکل دانلود نشدن صحیح اطلاعات ، شما باید حافظه‌ی کش را پاک نمایید:

  • در اولین مرحله وارد تنظیمات شوید
  • در مرحله بعدی صفحه رابه سمت چپ حرکت دهیدو در پنجره‌ی “All”، گزینه‌ی “Download Manager” را انتخاب نمایید
  • و در نهایت حافظه‌ی کش را پاک کرده و دستگاه خود را مجددا راه‌اندازی کنید .

درباره

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *