ویندوز فون 8 هم مانند سایر نسخه های کامپیوتری معایب و مزایای خودش را دارد. مشکلات ویندوز فون 8 زیاد است. در این مقاله به دو مورد از مشکلات ویندوز فون 8 اشاره میکنیم. امیدواریم که از این مطالب استفاده لازم را ببرید.

مشکلات ویندوز فون 8 : اشغال حافظه قسمت “other“

ویندوز فون 8 در قسمت فضای ذخیره‌سازی نقض و ایراداتی دارد . کاربران این سیستم عامل هنگامی که برای مشاهده میزان فضای مصرفی دستگاه خود اقدام میکنند در این بخش، قسمتی با نام “other” وجود دارد که میزان فضای اشغال شده توسط ایمیل‌ها، اطلاعات بازی‏ و برنامه‌ها و دیگر فایل‌های موقت را نشان خواهد داد .  راه حلی برای پاک کردن این اطلاعات بدون پاک کردن کل اطلاعات گوشی وجود نداشت . تا اینکه مایکروسافت برای رفع این مشکل راه حلی را یافت .

راه حل‌ مشکلات ویندوز فون 8

راه حل این مشکل آپدیت GDR2 میباشد که توسط مایکروسافت ارایه شده و به صورت خودکار اطلاعات این قسمت را هنگام پر شدن پاک می‌کند. به گزارش وبلاگ عارف رایانه ،با کمک برنامه برنامه Storage Check که توسط نوکیا ارائه شده شما میتوانید فایل‏‌های این قسمت را پاک کنید .

……………………………………………………………………………………………

مشکلات ویندوز فون 8 : مشکل اعلانات

به گزارش وبلاگ عارف رایانه ، یکی از مشکلات ویندوز فون 8 درست کار نکردن اعلانات و رویدادها در برنامه‌هایی مانند فیس‌بوک و واتس‌اپ در ویندوزفون 8 است. به گونه ای که وقتی این برنامه ها مثل واتساپ و فیس بوک را باز میکنید با تعداد زیادی از پیام‌ها و رویداد‏های متنوع روبرو می‏شوید. اما قبل از این هیچ اعلانی مبتنی بر وجود رویداد برای شما گزارش نشده بود.6 مورد از دلایل کاهش سرعت اینترنت چیست ؟

راه حل‌ مشکلات ویندوز فون 8

در مرحله اول برای حل این مشکل گوشی خود را ریستارت کنید . برای این کار دکمه پاور گوشی را حدودا 10 ثانیه نگه دارید تا گوشی خاموش شود و مجددا ان را روشن کنید .

سپس در این مرحله قسمت Settings -> Wi-Fi -> Advance بروید و تیک گزینه ” Keep Wi-Fi on When Screen Time Out ” را فعال کنید . با فعال کردن این تیک گوشی شما در حال آماده باش نیز ارتباط خود را با مودم حفظ خواهد کرد.

در مرحله بعدی در قسمت تنظیمات گوشی، گزینه صرفه‏ جویی در مصرف باتری را خاموش کنید چون ممکن است برای صرفه‏ جویی در مصرف باتری در حالت آماده باش ارتباط شما با اینترنت قطع شود. اگر باز هم مشکل حل نشد برنامه را پاک کنید .سپس گوشی تان را ریست کنید و مجددا برنامه را نصب کنید .