دوشنبه 29 می 2023

راه فعال سازی رمزهای پیشرفته ویندوز 10

 آموزش نحوه اضافه کردن یادداشت به صفحات وب را ببینید .راه فعال سازی رمزهای پیشرفته ویندوز 10چیست ؟جدیدترین سیستم عامل ویندوز ، ویندوز 10 هست که به روزرسانی های زیادی روی ان شده است . جدیدترین به روزرسانی روی ان همان ویندوز 10 نام دارد و اسم جدیدی به ان تعلق نگرفته است .

یکی از امکانات جدید روی ویندوز 10 اپدیت شده ،  مدیریت پیشرفته حساب کاربری و همچنین استفاده از قابلیت رمزگذاری روی عکس دلخواه است . شما با کمک این قابلیت می‌توانید عکسی را به‌دلخواه خود انتخاب کنید و در سه مرحله، با استفاده از رسم دایره، خطوط یا حتی ضربه روی نقاطی خاص، رمز‌هایی سه‌بخشی ایجاد کنید که این رمز برای ورود به سیستم‌عامل مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در این اپدیت جدید رمزتان عدد یا حروف نیست . شما متوانید یک رمز جدید و جالب برای خود ایجاد کیند . بلکه باید مکان‌های مشخص شده روی تصویر را به همان ترتیب و همان شکلی که مشخص کرده‌اید لمس کنید یا با استفاده از نشانگر ماوس به تصویر بکشید. برای فعال سازی رمزهای پیشرفته ویندوز 10  ادامه مطلب را بخوانید .

مراحل فعال سازی رمزهای پیشرفته ویندوز 10

برای فعال سازی رمزهای پیشرفته در ویندوز 10 مراحل زیر را انجام دهید

 1 ـ در مرحله اول برای فعال سازی رمزهای پیشرفته ویندوز 10 باید روی منوی start کلیک کرده و در بالای منوی استارت، روی نام/ تصویر پروفایل کاربر فعلی کلیک نمایید .

2 ـ در مرحله دوم شما باید از منوی به‌نمایش درآمده گزینه Change Account Settings را انتخاب کنید.

3 ـ به گزارش وبلاگ عارف رایانه ،در مرحله سوم از سمت چپ صفحه حاضر به بخش Sign-in Options رفته و پس از اسکرول کردن سمت راست صفحه، در بخش Picture Password روی Add کلیک نمایید .

4 ـ در مرحله چهارم شما باید در صورت نیاز رمز خود را برای ورود به این بخش وارد کرده و در ادامه روی گزینه Choose Picture کلیک نمایید .

5 ـ خب تا الان که همه چیز را با موفقیت انجام دادیم . در مرحله پنجم تصویر موردنظرتان را فراخوانی کرده و پس از جانمایی آن در صفحه، روی Use this picture کلیک کنید.

6 ـ در مرحله ششم که یکی از مهمترین مراحل است باید رمز خود را در سه بخش با حرکاتی همچون رسم دایره، رسم خطوط یا نقطه‌گذاری مشخص کنید. به گزارش وبلاگ عارف رایانه جهت حرکت بسیار مهم است و به‌عنوان مثال می‌توانید تصویری همچون یک گربه را انتخاب کرده، دو چشم را با رسم دایره و فاصله بینی تا دهان را با رسم یک خط صاف از بالا به پایین مشخص کنید.

7 ـ خب نوبت به مرحله هفتم است . در مرحله هفتم پس از مشخص کردن رمز مربوط به هر سه بخش، وارد مرحله تائید رمز خواهید شد. در این مرحله ‌باید رمز وارد شده را دوباره رسم کنید.

8 ـ این مرحله مرحله نهایی ماست . در مرحله اخر برای فعال سازی رمزهای پیشرفته ویندوز 10 وقی مرحله هفت را به درستی انجام دادید ،  رمز شما تائید شده و با کلیک روی Finish مراحل کار به اتمام می‌رسد. اکنون با خروج از حساب کاربری فعلی و تکرار عملیات ورود، می‌توانید نتیجه تغییرات را مشاهده کنید. امیدوارم از مطالب این پست استفاده کافی را برده باشید .

About

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *