یکشنبه 3 دسامبر 2023

ماریو اندروید آ آی یا Mario AI چیست ؟

ماریو اندروید آ آی یا Mario AI همان قارچ خور مشهور است که اکثر دهه شصتی ها با ان اشنایی دارند . پروژه ی Mario AI یک پروژه هوش مصنوعی جدید است که هدف ان اینست که ماریو اندروید آ آی یا Mario AI بتواند بدون انسان نسبت به اطراف و محیط اطراف واکنش نشان دهد . به طور مثال هر وقت گرسنه اش شد غذا بخورد ، سکه جمع کند ، خودش قارچ پیدا کند و …

ماریو اندروید آ آی یا Mario AI

گروه مدلسازی دانشگاه Tubingen پروژه ماریو اندروید آ آی یا Mario AI را ساخته است . دلیل نامگذاری این پروزه به ماریو ای ای محبوبیت انست . ماریو اندروید نسبت به محیط اطراف اشنایی دارد و به صداها عکس العمل نشان میدهد .

ماریو اندروید میتواند براحتی از محیط اطرافش اطلاعات جمع کند و اشتباهات را تصحیح نماید . کم کم زندگی ما وارد دنیای تخیل می شود . مثل اینکه مثلا ربات پرواز میکند ، ربات به پزشک کمک میکند و … از ماریو کم کم برای ایده گرفتن برای این اهداف هم استفاده می شود .

کاربرد مهم دیگر ماریو اندروید جدید استفاده در بازی های ویدیویی است . چرا که از این به بعد شخصیت ها خودشان تصمیم میگیرند نه اینکه وظیفه ی تکراری و یا از روی یک سناریو داشته باشند .

البته ممکن است در اینده ماریو از دستورات سازنده پیروی نکند و خودش تصمیم بگیرد مثل فیلم های علمی تخیلی که ربات خودش کارش را میکند و کاری به سازنده ندارد . به گزارش وبلاگ عارف رایانه این یکی از معایب ماریواست . این قدرت ها ممکن است ماریو یا ربات را به موجودات خطرناکی تبدیل کند .

فرض کنید صدربات با این ویژگی داشته باشیم. رباتهای هوشمندی که ضد اب هستندو ارتفاعشان سه متر است. بدنه شان ضد ضربه و خود رای هستند. در این مورد ممکن است این ربات ها به مردم حمله کنند. شاید جنگی بین ربات و انسان رخ دهد. اخبارفناوری از رجیستری را بخوانید .

 

About

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *