پنج شنبه 20 شهریور 1399
خانه / رایانه / دو ویژگی مترجم گوگل Google Translate

دو ویژگی مترجم گوگل Google Translate

مترجم گوگل یا Google Translate وظیفه ترجمه یک متن به زبانی دیگر دارد . مترجم گوگل بسیار کار انداز است و یرای ترجمه مقاله ، متن یا جمله از ان استفاده می شود . مترجم گوگل ویژگیهای مختلف و مفیدی دارد . در این مقاله دو ویژگی مترجم جدید گوگل آپدیت شده را برایتان بیان می کنیم .

.

ویژگی مترجم گوگل : شناسایی خودکار زبان ورودی مترجم گوگل

یک ویژگی مترجم گوگل که بسیار مهم و کاربردی می باشد، اینست که میتواند مکالمه دو نفر که دو زبان مختلف دارند را ترجمه و معنی کند. یعنی مثلا دو نفر با زبان فرانسوی و عربی با هم صحبت میکنند و مترجم گوگل صحبتهای انها را ترجمه میکند .

 به گزارش وبلاگ عارف رایانه ،در ورژن قبلی مترجم گوگل باید با کلیک کردن بر روی دکمه ای به ان میفهماندیم که باید چه زبانی را به چه زبانی ترجمه کند . اما در اپدیت جدید مترجم گوگل به محض زدن دکمه میکروفن و صحبت کردن گوگل زبان شما را متوجه می شود. این کار بسیار خارق العاده است و شبیه فیلم های علمی تخیلی می ماند .6 مورد از دلایل کاهش سرعت اینترنت چیست ؟

.

ویژگی مترجم گوگل : ترجمه متن با کمک تکنولوژی واقعیت افزوده در گوگل

یک ویژگی مترجم گوگل ( اپدیت شده ) حالت دوربین یا Comera mode هست که بسیار کاربردی می باشد . در این حالت مترجم گوگل این توانایی را دارد که با کمک تبلت یا موبایل متن تابلوها را برایتان ترجمه کند. به عنوان مثال شما وارد کشور المان شده اید و معنی یکی از تابلوها را نمیدانید. کافیست دوربین موبایل را روبروی تابلو بگذارید تا مترجم گوگل بتواند ان را ترجمه کند . اصلا برای این کار نیازی نیست که عکس بگیرید و همین که دوربین موبایل یا تبلت را روبروی تابلو بگذارید مترجم گوگل ان را ترجمه میکند و روی صفحه نمایش ترجمه اش را نمایش می دهد .

این ویژگیها ممکن است تخیلی به نظر برسد. اما واقعیت دارد. هر روز با توسعه دنیای تکنولوژی اتفاقات جدیدی در راه است که همه از آن تعجب میکنیم. علم و ذهن انسان مدام در حال پیشرفت کردن و اختراعات و اکتشافات جدید است.

درباره

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *