یکشنبه 18 فوریه 2024

3 راه حل برای کاهش مصرف اینترنت موبایل

کاهش مصرف اینترنت موبایل دغدغه بسیاری از افراد است . برخی افراد میگویند به محض اینکه با اتصال داده به اینترنت گوشی مان وصل میشویم سریعا از کل حجم اینترنتمان کم می شود . خب مسلما وقتی در بیرون منزل هستیم وای فای وجود ندارد و مجبوریم برای متصل شدن به اینترنت از اینترنت سیم کارتمان استفاده کنیم . اما براستی راهکار کاهش مصرف اینترنت موبایل چیست ؟ در این مقاله سه راه حل برای این موضوع بیان میکینم .

راهکارهای کاهش مصرف اینترنت موبایل

دراین مقاله برخی از راههای کاهش مصرف اینترنت گوشی را برایتان بیان میکنیم:

به گزارش وبلاگ عارف رایانه برای کاهش مصرف اینترنت موبایل از مرورگر کروم استفاده کنید . چون یکی از گزینه های این مرورگر مدیریت استفاده از حجم اینترنت است . به نحوی که کروم به صورت کلی حجم عکس‌ها یا وب سایت‌هایی که بر روی موبایل شما باز می‌شود را به شدت کم میکند . برای فعالسازی این گزینه در مرورگر کروم ،در مرحله اول باید به بخش تنظیمات این نرم افزار بروید . سپس روی گزینه Data Saver رفته و آن را فعال کنید. جالب است بدانید که مرورگر کروم امکان مشاهده میزان کاهش مصرف خود پس از فعال سازی و پیش از آن را در اختیار شما خواهد گذاشت .

کاهش مصرف اینترنت موبایل 1
کاهش مصرف اینترنت موبایل 1

کاهش مصرف اینترنت موبایل با کاهش کیفیت فایل‌های دریافتی

به گزارش وبلاگ عارف رایانه نتفلیکس، گوگل‌پلی‌موزیک و اسنپ‌چت، امکانات و ویژگیهایی برای کاهش مصرف اینترنت موبایل دارند. در اسنپ‌چت حالت مسافرت (Travel Mode) تاثیر چندانی در کیفیت فایل‌ها ندارد، فقط این محدودیت را ایجاد می‌کند که فایل‌های ناخواسته دانلود نشوند و این روش به کاهش مصرف اینترنت موبایل کمک شایانی میکند. به گزارش وبلاگ عارف رایانه ، باید بدانید که فقط این سه نرم افزار این قابلیت را ندارند و شما می‌توانید در قسمت تنظیمات برنامه‌های دیگری مانند فیس‌بوک، اینستاگرام و یا توییتر گزینه‌هایی را پیدا کنید که در کار کاهش حجم مصرفی به شما کمک می‌کنند.راه جلوگیری از هک تلگرام و ترفندها  را مطالعه کنید .

کاهش مصرف اینترنت موبایل 2
کاهش مصرف اینترنت موبایل 2

 کاهش مصرف اینترنت موبایل با استفاده نکردن از برنامه فیس‌بوک

برای کاهش مصرف اینترنت گوشی اپلیکیشن فیس بوک را از موبایلتان حذف کنید و به جای ان از وب سایت فیس‌بوک استفاده کنید . این کار هم سبب کاهش مصرف اینترنت می شود و هم باعث می شود تعداد نرم افزارهای موبایلتان کمتر بشود و حافظه گوشیتان بیهوده اشغال نشود . درضمن شما با وبسایت فیس بوک میتوانید از همه اعلانات فیس‌بوک مانند جدیدترین پست‌ها و نظرات مطلع شوید .

کاهش مصرف اینترنت موبایل 3
کاهش مصرف اینترنت گوشی 3

About

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *