پنج شنبه 20 شهریور 1399
خانه / فناوری اطلاعات / تعمیر گوشی خیس شده در منزل

تعمیر گوشی خیس شده در منزل

گوشی خیس شده نیاز به مراقبت سریع دارد . باید سریعا نکاتی را برای ان اجرا کنید تا نسوزد . قبل از ان بگوییم که تاجایی که میتوانید مراقب گوشی تان باشید و نگذارید خیس شود . وقتی به استخر یا حمام می روید هرگز کوشی خود را همراه خود نبرید . دومین دلیلی که سبب از بین رفتن گوشی های هوشمند می شود خیس شدن ان است . و اکثرا این اتفاق در ساحل ، استخر یا حمام اتفاق می افتد .

گوشی خیس شده را نجات دهید

در این مقاله سعی میکنیم نکاتی را برایتان بیان کنیم تا اگر خدای  نکرده گوشی تان خیس شد بتوانید ان را نجات دهید تا نسوزد و مجبور نباشید گوشی دیگری بخرید . البته اگر نفوذ اب در گوشی تان زیاد نباشد و گوشی نسوخته باشد . ولی خب پیشنهاد میکنیم قبل از بردن به موبایل سازی حتما این کارها را انجام دهید . ضرر نمی کنید .

وقتی گوشی تان خیس شد اگر در کاور است سریعا ان را بیرون بکشید و به سرعت خاموشش کنید . سپس به سرعت کلیه درگاه های موبایلتان را باز کنید تا اب از قطعات خارج شده و خشک شود . همچنین شارژر و هدفون ان را خارج کنید. ورودی هدفون گوشی را با تمام قدرت فوت کنید تا اکثر قطرات اب از گوشی خارج شوند .

سریعا سیم کارت را خارج کنید و در جایی خشک بگذارید . مراقب باشید که مبادا ان را گم کنید .

اگر گوشی خیس شده تان در اب کثیفی یا شوری افتاده آن را با آب تمیز اب بکشید تا کثیفی ها برود . ان را در آب غوطه ور نکنید . چون گوشی می سوزد. فقط در حدی که زیر اب بکشید تا کثیفی ها برود . گوشی خیس شده را در جایی خشک و گرم بگذارید . اما در مقابل نور مستقیم افتاب نگذارید . چون ممکن است داغ کند .فیس بوک : معایب و ویژگیها

 

میتوانید گوشی تان را در ظرفی پر از برنج خشگ برنج خشک بگذارید . اگر کثیف شدن گوشی مهم نیست ان را در ارد گندم  بگذارید تا ابش را بکشد . البته در اردهای شیرینی پزی نگذارید . چون شکر و مواد افزودنی دارد .

هیچ وقت گوشی تان را بعد از خیس شدن روشن نگذارید

باید چند روز صبر کنید تا گوشی خیس شده تان کاملا خشک شود . اگر قطره ابی در ان باقی بماند بعد از روشن شدن به ان صدمه می زند . هر چه در این مورد بیشتر صبر کنید بهتر است . پس تاکید میکنم تا مطمین نشدید قطره ابی در گوشی نیست ان را روشن نکنید . ممکن است این مراحل در بهبود و نجات گوشی تان موثر نباشد . اما در اکثر مواقع جواب داده . و بهتر از دست روی دست گذاشتن است .

درباره

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *