چهارشنبه 15 می 2024

پیج آتوریتی (page authority) | تشخیص موفقیت سایت

پیج آتوریتی (page authority) معیاری قدرتمند برای تشخیص میزان موفقیت سایت ها است. هر سایت علاوه بر سئو و طراحی سایت از جنبه دیگری مثل پیج آتوریتی (page authority) مورد بررسی قرار می گیرد. زیرا ممکن است سایتی که سئو خوبی دارد تنها در چند کلمه کلیدی سئو سایت را بهبود بخشیده باشد و از نظر کلی نمی توان گفت که سایت، سایت قوی ای است. در نتیجه برای تشخیص قوی بودن یک سایت می توان از پیج آتوریتی (page authority) استفاده کرد. تعریف دقیق تری از پیج آتوریتی (page authority) را می توان طبق تعریف سایت MOZ این گونه بیان کرد: پیج آتوریتی (page authority) یا به اختصار PA یک امتیاز پردازش شده توسط سایت MOZ است که پیش بینی می کند یک صفحه در میان نتایج موتورهای جستجو چه امتیازی خواهد داشت. امتیاز پیج آتوریتی (page authority)، امتیازی بین 0 تا 100 می باشد که هر چه قدر این امتیاز به 100 نزدیک تر باشد به معنی توانایی بیشتر سایت خواهد بود.

پیج آتوریتی

معیارهای پیج آتوریتی توسط سایت MOZ

پیج آتوریتی (page authority) پایه تشخیص امتیاز دادن به سایت ها را به کمک ابزار Mozscape انجام می دهد که این امتیاز دهی وابسته به موارد مختلفی است مثل:

  • تعداد لینک ها
  • میزان اعتبار لینک ها
  • تولید محتوای اختصاصی
  • فعالیت در شبکه های اجتماعی
  • و…

هر سایتی با انجام دادن این فعالیت ها می تواند میزان page authority صفحات سایت خود را افزایش دهد. اما این امتیاز برای سایت های تازه ایجاد شده با سایت های قدیمی و پرکارتر متفاوت است. سایتی که تازه شروع به کار کرده است پیج آتوریتی (page authority) به اندازه صفر یا یک دارد؛ در صورتی که سایت های فعال و قدیمی تر امتیازی بین 30 تا 100 را خواهند داشت. البته به دست آوردن امتیاز 100 برای سایت تقریبا غیر ممکن است زیرا این امتیاز معیاری جهانی است که برای هر حوزه از کسب و کارها به صورت جداگانه بررسی می شود. رسیدن از امتیاز 20 به 30 بسیار ساده تر خواهد بود نسبت به زمانی که امتیاز از 30 به 40 می رسد به همین دلیل می توان گفت گرفتن امتیاز از پیج آتوریتی کار ساده ای نیست. در نتیجه نباید توقع رسیدن به امتیاز 100 را داشت زیرا این امتیاز دهی بر اساس میلیون ها سایت انجام می شود.

امتیاز پیج آتوریتی مطلوب برای یک سایت چه قدر است؟

70-100 : سایت هایی با پیج آتوریتی (page authority) بین 70 تا 100 را می توان به عنوان بهترین سایت های جهانی دانست. رسیدن به چنین جایگاهی نیازمند صرف هزینه زیاد و داشتن تیم تخصصی برای کار کردن بر سئو سایت است. اما باز هم نباید تمام فکر خود را برای رسیدن به این امتیاز بگذارید زیرا واقعا رسیدن به چنین جایگاهی دشوار است مخصوصا برای سایت های فارسی زبان.

60-70 : امتیاز بین 60 تا 70 مخصوص سایت های بسیار خوب و قدرتمند است که با چنین شرایطی می توان گفت سایت از نظر گوگل سایت خوبی است و سئو قوی ای نیز دارد.

60-50 : این امتیاز هم، در پیج آتوریتی (page authority) رقم قابل توجهی است. باز هم تاکید می کنم که این امتیازات معیار جهانی هستند و از بین میلیون ها سایت این امتیاز دریافت شده است.

40-50 : سایت هایی با این امتیاز هم سایت های خوبی هستند که می توان به آن ها اعتماد کرد و آن ها را سایت های خوبی دانست. لینک گرفتن از این سایت ها می تواند بر رتبه سایت ما هم تاثیر بسیار خوبی بگذارد.

30-40 : در کشور ما سایت هایی با این میزان پیج آتوریتی (page authority) زیاد وجود دارد که این میزان امتیاز برای سایت های ایرانی، امتیاز خوبی محسوب می شود.

20-30 : این امتیاز مخصوص سایت های تازه کار است که هنوز نتوانسته اند جایگاه بهتری برای خود به دست آورند. جای پیشرفت برای این سایت ها زیاد است و می توانند بهتر نیز بشوند.

0-20 : پیج آتوریتی (page authority) امتیازی است که برای هر صفحه از سایت قابل نمایش است. امتیاز 0 تا 20 مخصوص صفحات داخلی یک سایت است و همیشه امتیاز صفحات داخلی با صفحه اصلی سایت متفاوت است. سایت های قدرتمند هم ممکن است برای صفحات داخلی تازه ایجاد شده ی سایت خود این امتیاز را مشاهده کنند.
علاوه بر صفحات داخلی، سایت های نو و تازه کار نیز در ابتدای کار امتیاز پیج آتوریتی (page authority) خود را عددی بین 0 تا 20 می بینند.

یک پیشنهاد:

سئو خارجی و بررسی Off Page Seo سایت

نکات مهم در رابطه با page authority

پیج آتوریتی

پیج آتوریتی (page authority) جایگزین ابزار پیج رنک گوگل است که به خوبی توانسته است نبود پیج رنک را جبران کند. زمانی که گوگل اعلام کرد که دیگر این الگوریتم آپدیت نخواهد شد سئو کاران بسیار نگران این مسئله بودند که چگونه می توان معیار دقیقی برای قدرتمندی یک سایت داشت. شاید زمانی هم پیج آتوریتی (page authority) نیز حذف شود و ابزاری دیگر برای سنجش اعتبار سایت ها در نظر گرفته شود ولی در حال حاضر بهترین معیار برای بررسی وضعیت سایت ها امتیاز پیج آتوریتی (page authority) می باشد.
با وجود این توضیحات باز هم نمی توان گفت که پیج آتوریتی (page authority) هیچ ایرادی ندارد بلکه این امتیاز دهی نیز در بعضی موارد ضعف هایی دارد مثل: سایت هایی که صفحات ریدایرکت دارند و یا سایت هایی که سئو نسبتا ضعیفی دارند ولی با لینک سازی اعتبار سایت را افزایش داده اند. در این دو صورت امتیاز پیج آتوریتی، را نمی توان معیار دقیقی برای برتری سایت نسبت به دیگر سایت ها دانست.

چگونه بفهمیم امتیاز page authority سایت چقدر است؟

ابزار سایت moz برای اندازه گیری میزان پیج آتوریتی، بهترین ابزار است زیرا دیگر سایت ها و ابزارها نیز برای تشخیص میزان پیج آتوریتی (page authority) باید از خود سایت MOZ اطلاعات دقیق را به دست آورند. با این حال سایت های دیگری نیز وجود دارند که این امتیاز را تشخیص می دهند.

URL سایت و یا صفحات سایت را وارد کنید و با یک کلیک میزان page authority تشخیص داده شده را ببینید.

moz.com/researchtools/ose

ابزارهای آنلاین دیگری نیز برای این کار وجود دارد که در زیر آن ها را نام برده ایم:

seoreviewtools.com/website-authority-checker/

moonsy.com/page_authority

چک کردن پیج آتوریتی چند سایت با هم

bulkdachecker.com

seoreviewtools.com/bulk-seomoz-authority-checker/

seoweather.com/bulk-metrics-checker/

در ضمن تیم عارف رایانه به شما پیشنهاد می کند به معیارهای سایت ماز moz اهمیت زیادی قائل نشوید و مبنای سئوی خوب و با کیفیت را در فاکتورهای دیگر در نظر بگیرید که در مقالات قبلی در بخش سئو و بهینه سازی وب سایت موجود می باشد.

منبع: https://arefrayaneh.com

About

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *