سه‌شنبه 21 می 2024

5 روش آسان استفاده از GTM (گوگل تگ منیجر)

اینبار با بررسی روش آسان استفاده از GTM که یک نوع انقلاب در شیوه پیاده‌سازی اسکریپت و تگ در وبسایت‌ها به شمار می‌رود، با شما هستیم.

استفاده از GTM
 

توجه داشته باشید، برای اینکه بتوانید سایت خود را در یک سطح بسیار عالی از رعایت اصول سئو؛ برای بالا آمدن در موتورهای جست و جو قرار دهید، باید همواره موضوعات و تغییراتی که در ساختار و بدنه جست‌وجوگرها داده می‌شود را مورد بررسی و ارزیابی قرار داده و در مسیر کاری خود به کارگیری نمایید.

علاقه‌مندان به سایت عارف رایانه، در اینجا با معرفی پنج روش آسان استفاده از GTM با شما خواهیم بود، این موضوع به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید داشبورد تجزیه و تحلیل، نتایج جست‌وجوگر و برنامه‌های اتوماسیون بازاریابی خود را بهبود بخشیده و در نظر داشته باشید که تمامی این موضوعات سبب رشد شما خواهد شد.

روش اول، بهبود بخشیدن به دقت اطلاعاتی داده‌های سایت

بازاریابان اکثرا نیاز دارند تا انواع مختلف ترافیک‌های نه چندان مهم را به وسیله Google Analytics شناسایی و از بین ببرند؛ تا کارآیی سایت بالا رود. ویژگی Google Analytics تعداد فیلترها را محدود خواهد کرد. اگر شما تمایل به مسدود کردن تعداد زیادی از IP را دارید، به شما پیشنهاد می‌کنیم تا به وسیله GTM کارتان را به انجام برسانید.

روش دوم، ایجاد داده‌های ساختاری

دومین روش آسان استفاده از GTM ایجاد داده‌های ساختاری هستند، در حقیقت داده‌های ساختاری یک راه اصلی برای بهبود نتایج جست‌وجو عالی هستند. اینکار برای بازاریابان زیاد مناسب نبوده و شاید برایشان مشکل‌ساز شود. به نظر می‌آید که مدیر گوگل تسهیلات را برای غیر برنامه‌نویسان آسان‌تر کرده تا اطلاعات ساختاری را در هر صفحه‌ای از یک وبسایت بتوانند به اجرا در آورند.

بیشتر بخوانید:

گوگل سرچ کنسول | وبمستر تولز سابق | مزیت استفاده

روش سوم، اطمینان از نمایه‌سازی دقیق

استفاده از GTM

با استفاده از مدیریت برچسب گوگل قادر خواهیم بود تا با استفاده از متغیرهای URL، هرگونه پارامتر اضافی ایجاد شده را حذف و سپس با ایجاد یک تگ HTML سفارشی با کد جاوا اسکریپت می‌توان تگ‌های کانون خود ارجاع را در قسمت صفحه وارد کنیم.

این موضوع تضمین‌کننده آن است که بدون تنوع، یک URL به جز موارد پیش‌فرض در گوگل نمایه شده است. شما قادر خواهید بود تا از همان منطق برای وارد کردن برچسب‌های سوئیچینگ موبایل استفاده نمایید اگر وبسایت شما از یک زیردامنه تلفن همراه استفاده می‌کند.

روش چهارم، واردات پارامترهای اتوماسیون بازاریابی

یک روش آسان استفاده از GTM استفاده از پارامترهای موجود در اتوماسیون بازاریابی خواهد بود. اکثر شرکت‌ها به دنبال این روش برای جمع‌آوری اطلاعات و پیشبرد کارهایشان هستند و با مدیریت گوگل تگ، شما به راحتی خواهید توانست کار را به انجام برسانید. جالب است بدانید مدیر گوگل با استفاده از متغیرهای ساخته شده در کوکی اول شخص و پارامترهای دیگر، شماره گواهینامه اسناد را به Google Analytics منتقل می نماید.

روش پنجم، درک رفتار وبسایت

شما با مدیریت برچسب خواهید توانست رفتار کاربر، اقدامات و رویدادها را مورد ردیابی و بررسی قرار دهید. حوادثی که به صورت خودکار پیش خواهند آمد نیز می‌توانند آهنگ‌ و فرم‌های ارسال شده را ملاحظه نمایند. این کارها برای کمک به بازاریابان و ایجاد تعامل ضروری است.

مزایای GMT

همانطور که مشاهده کردید، پنج روش آسان استفاده از GTM را برای شما شرح دادیم. آیا شما از منابع فنی محدود شرکت خود رضایت دارید؟ آیا شما از توسعه‌دهندگان وب این انتظار را دارید که هر کاری را که برای بهبود نتایج بازاریابی نیاز است انجام دهند؟

کنترل سرنوشتتان را خودتان به دست گرفته و یاد بگیرید که چگونه از مدیریت برچسب گوگل استفاده نمایید. استفاده از یک ویژگی GTM می‌تواند تجربه بسیار مناسبی برای یک بازاریاب فعال در زمینه دیجیتال باشد.

منبع: https://arefrayaneh.com

About

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *