پنج‌شنبه 11 آوریل 2024

آموزش بهینه سازی انکر تکست | عبارت قابل کلیک در محتوا

انکر تکست به زبان ساده متن قابل کلیک در یک متن است. در مرورگرهای مدرن، بهترین روش برای تشخیص انکر تکست در متن، متنی آبی و زیر خط دار است، البته ممکن است رنگ این انکر تکست ها در سیستم ها و سایت های مختلف تغییر کند، ولی ظاهر استاندارد و شناخته شده انکر تکست با رنگ آبی و زیر خط دار است. یکی از بهترین شیوه های سئو و بهبود رتبه سایت استفاده از انکرتکست ها است. انکرتکست متن کلی یک سایت نیست بلکه جمله یا کلمه ای در متن است که قابلیت کلیک کردن دارد. کلمات کلیدی که در انکرتکست استفاده می کنید یکی از قوی ترین سیگنال های سئو است که توسط موتورهای جستجو برای تعیین موضوع دیگر صفحه های وب سایت استفاده می کنند. این انکر تکست ها می توانند به تعیین رتبه سایت در موتورهای جستجویی مثل گوگل، یاهو، بینگ کمک کنند. URL هایی که به طور مستقیم در صفحات سایت نوشته می شود انکرتکست نیستند و به تنهایی URL نامیده می شوند. آموزش بهینه سازی انکر تکست موضوع این بخش از سایت عارف رایانه می باشد.

آموزش بهینه سازی انکر تکست

انکر تکست Exact Match

منظور از انکر تکست Exact Match یا (دقیق) کلمه کلیدی است که در یک صفحه، به صفحه لندینگ مرتبطی با آن کلمه لینک می شود. به طور مثال، لینک کردن کلمه شبکه های اجتماعی به صفحه فرود کلمه (شبکه های اجتماعی) می تواند یک انکرتکست Exact Match باشد.
فراموش نکنید که اگر 100 بار هم یک انکرتکست تکراری را به صفحه فرود آن کلمه لینک کنید تنها یک بار این کلمه می تواند برای سایت از نظر سئو مهم باشد. استفاده بیش از حد یک انکرتکست و لینک کردن آن به یک صفحه، نه تنها امتیاز بیشتری نمی آورد بلکه ممکن است خطر جریمه شدن توسط گوگل را هم به همراه داشته باشد.

آموزش بهینه سازی انکر تکست : انکر تکست های متغیر

منظور از انکرتکست های متغیر این است که، با توجه به این که متوجه توجه گوگل به انکرتکست ها شدید این تصمیم را نگیرید که تمام انکرتکست های صفحه را تنها به یک صفحه اتصال دهید. گوگل با توجه به پیشرفت الگوریتم هایش کاملا متوجه تقلب شما می شود و این کار شما به سئو سایت آسیب می رساند.
در نتیجه حتما برای انکر تکست ها آدرس های متفاوتی در نظر بگیرید. استفاده نکردن از انکرتکست بهتر از این است که تمام کلمات مورد نظرتان را تنها به یک صفحه اتصال دهید.

متن URL انکر تکست

بیشترین نتیجه از انکرتکست را زمانی می توانید به دست آورید که در آدرس یا URL صفحه لینک شده به انکرتکست، کلمه کلیدی که در انکرتکست قرار دارد دیده شود.

یک پیشنهاد:

انتخاب کلمات کلیدی در سئو سایت | آموزش رایگان

تعداد انکر تکست ها

آموزش بهینه سازی انکر تکست

هر چه قدر انکرتکست های بیشتری به یک صفحه متصل شوند گوگل به آن صفحه لندینگ بیشتر اهمیت می دهد. البته این کار باید زمانی اتفاق بیفتد که از سایت های مختلف لینک دهی انجام شود نه فقط از یک صفحه در یک سایت.
این کار به گوگل کمک می کند که اطمینان قطعی به آن سایت پیدا کند و برای آن کلمه کلیدی به سایت ارزش ویژه ای می دهد.

انکر تکست دو طرفه ممنوع

گوگل به فکر تقلب های امکان پذیر توسط کاربران بوده است. از آنجایی که انکر تکست های خارج از سایت و اتصال داده شده به یک سایت دیگر می تواند رتبه خوبی را به سایت بدهد، ممکن است بسیاری از سئو کاران فکر دور زدن قوانین گوگل به سرشان بزند و تصمیم به تبادل انکر تکست با یکدیگر بکنند.
در نتیجه گوگل برای جلوگیری از این اتفاق تبادل دو طرفه را ممنوع کرده است و در صورت دیدن این اتقاق سایت را پنالتی می کند. به این صورت که اگر وب سایت A با یک انکر تکست به سایت B بک لینک بدهد و وب سایت B هم با انکر تکست به سایت A بک لینک بدهد، پس این دو سایت بک لینک دو طرفه به کمک انکر تکست ایجاد کرده اند.
در نتیجه وب سایت دوم یا B نمی تواند به وب سایت اول یا A بک لینک بدهد زیرا سبب پنالتی شدن سایت خود خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

خرید بک لینک خوب و با کیفیت | لطفا پنالتی نشوید!

انکر تکست بیش از حد

درست مانند قوانین برای استفاده از کلمه کلیدی، پر کردن یک صفحه با تعداد زیادی انکر تکست هم اشتباه است. هنگامی که کلمات کلیدی بیش از حد در یک صفحه وجود دارد که حتی برای این کلمات صفحات لندینگ مختلفی نیز دارید باز هم نباید تمامی این کلمات را با انکر تکست ها به صفحات دیگر لینک کنید. زیرا استفاده بیش از حد از انکر تکست ها در وب سایت شما ممکن است منجر به جریمه گوگل شود چرا که این کار در قوانین گوگل یک عمل اسپم کننده معرفی شده است.

نتیجه گیری

با توجه به مطالب بالا، انکرتکست ها باید به تعداد نرمالی در هر صفحه از سایت وجود داشته باشند و به آدرس های متفاوتی نیز لینک شوند. گوگل نیز با توجه به متن انکرتکست ها صفحه لندینگ مرتبط را در صفحه SERP به رتبه های بالاتری خواهد رساند.

منبع: https://arefrayaneh.com

About

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *