جمعه 1 دسامبر 2023

8 راهکار برای تولید محتوا در شبکه های اجتماعی

تولید محتوا در شبکه های اجتماعی

شما باید تولید محتوا در شبکه های اجتماعی را طوری انجام دهید که مخاطبان آن محتواها را دوست داشته باشند. در غیر این صورت، کمپین بازاریابی معنی و کاربردی برایتان نخواهد داشت. حال این سوال پیش می آید که چگونه می توانید اطمینان حاصل کنید که مردم آنچه را که شما پست می کنید دوست دارند؟ برای این کار یک شاخص خاص و بارز وجود دارد: اشتراک گذاری پست های شما توسط کاربران. شما یک پست یا مقاله وبلاگ را در وب سایت خود منتشر می کنید و در صورتی که پست و مقاله شما به اشتراک گذاشته شود، بلافاصله ده ها کاربر جدید در شبکه های اجتماعی به دست می آورید. تولید محتوا در شبکه های اجتماعی می تواند در عرض چند دقیقه صورت گیرد: همین چند دقیقه وقت گذاشتن می تواند باعث شود افراد زیادی بتوانند آن پست ها را ببینند، در این بین بعضی از آنها تصمیم می گیرند که آن پست ها یا مقالات را در پروفایل های خود قرار دهند. در نتیجه دایره قرار گرفتن محتوای تولید شده توسط شما گسترش می یابد و شهرت فوری در شبکه های اجتماعی را دریافت می کنید.

2. چگونگی تولید محتوا در شبکه های اجتماعی

شما نمی توانید تنها بر غرایز خود تکیه کنید و به این ایمان داشته باشید که به سرعت به افزایش کاربر و میزان فروش دست پیدا می کنید. استراتژی تولید محتوا برای شبکه های اجتماعی در جهت افزایش فروش و جذب دنبال کننده، نیاز به برنامه ریزی و سعی و تلاش دارد.

3. مخاطبان خود را تحلیل کنید و نیازهای آن ها را درک کنید!

قبل از رسیدن به فرآیند ایجاد محتوا در شبکه های اجتماعی، باید بدانید که برای چه کسی محتوا را می نویسید. اگر مشاهده کردید که با وجود گذر زمان هیچ اشتراک گذاری ای برای مطالبتان صورت نمی گیرد، یعنی کاربران به محتوایی که تولید می کنید اهمیتی نمی دهند و باید به دنبال راه حل هایی برای جذاب تر شدن تولید محتوای شبکه های اجتماعی خود باشید. برای این که محتوای جذاب تولید کنید باید در ابتدا این سوالات را از خود بپرسید: برای چه کسی می نویسید؟ چه کسی محتوای شما را می خواند؟ دانش آموزان، دانشجویان، مسافران، نوجوانان، افراد بیکار یا صاحبان کسب و کار؟ مخاطبان شما چه مشکلی دارند و چه راه حلی برای آن ها می توانید ارائه دهید؟ برای هر کدام از این دسته افراد باید به نحو خاصی تولید محتوا برای شبکه های اجتماعی انجام شود زیرا اقتضاء سن، موقعیت اجتماعی، میزان تحصیلات و … برای هر فردی محتوای خاصی را می طلبد.

4. محتوایی مفید ارائه کنید!

مردم عاشق گرفتن راهنمایی هایی هستند که برخی از مشکلاتشان را حل می کند. به عنوان مثال، الان که شما مشغول خواندن این مقاله هستید نیاز دارید تا ببینید چه کارهایی را باید انجام دهید که افراد محتوای شما را بیشتر به اشتراک بگذارند، بنابراین شما شروع به خواندن این مقاله کردید که راه حل مناسب را ارائه می دهد. شما هم دقیقا باید به این درک برسید. باید بدانید که مخاطب شما برای دانستن چه محتوایی به سراغ شما می آید؟ هنگامی که مشکلات مخاطبین خود را شناسایی می کنید، باید راهنمایی های مؤثری را هم برای آن ها ارائه دهید. البته این راه حل ها باید قابلیت اجرایی شدن داشته باشند تا مشکلات کاربران را حل کنند.

کلیدی کارآمد برای مدیریت محتوای شبکه های اجتماعی این است که، مقالات مفید ایجاد کنید و پست های وبلاگ و شبکه های اجتماعی را بروز رسانی کنید. به عنوان مثال، اگر شما در حال فروش لباس هستید، می توانید راهنمایی هایی در مورد چگونگی هماهنگ کردن رنگ های مختلف در لباس را ارائه کنید.

5. ایجاد فضایی برای مشارکت مخاطبان!

شبکه های اجتماعی جایی است که می توانید با طرفداران و مشتریان خود ارتباط برقرار کنید. اگر نتوانید سطح بالایی از مشارکت مخاطبان را به دست بیاورید، در پلتفرم های اجتماعی به محبوبیت زیادی نخواهید رسید. هنگامی که تولید محتوا برای شبکه های اجتماعی را انجام می دهید، تنها بر روی محتوای آن تمرکز نکنید! تولید محتوای خود را طوری انجام دهید که دیگران را تشویق به بحث و نظر دادن بکنید. هنگام تولید محتوا برای شبکه های اجتماعی با پرسش یک سوال از خود می توانید هدفمندتر تولید محتوا برای شبکه های اجتماعی را انجام دهید و آن سوال هم این است که آیا خوانندگان با خواندن این مطالب در مورد آن نظر می دهند یا نه؟ در این صورت اگر نظرات زیادی کسب کنید، این شانس را خواهید داشت که افراد بیشتری در شبکه های های اجتماعی پست شما را ببینند. بنابراین، شما علاوه بر دیده شدن پست خود، دنبال کنندگان بیشتری دریافت خواهید کرد و در نتیجه این اتفاق منجر به افزایش درآمد شما از شبکه های اجتماعی خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

دلایل محبوبیت شبکه های اجتماعی | تاثیر بر سئو سایت

6. فرصت پرسش سوال را به کاربران بدهید!

این یک راه عالی برای ایجاد گفتگو است. مطمئنا، اگر می خواهید کاربران از شما قدردانی کنند، باید به نظرات پاسخ دهید آن ها به شدت با این کار شما احساس خوشایندی را تجربه می کنند. پست هایی که توسط شما تولید می شوند و در زیر پست به نظرات نسبت به پست پاسخ داده شده باشد می تواند باعث شود کاربران را به مشتریان خود تبدیل کنید زیرا آن ها به مسئولیت پذیر بودن شما اطمینان حاصل کرده و به شما بیشتر اعتماد می کنند نسبت به زمانی که پاسخی به سوالاتشان داده نمی شود. آیا تاثیرات واکنش پاسخ گویی به نظرات را در پست های خود مشاهده کرده اید؟ به شما پیشنهاد می کنیم حتما این کار را امتحان کنید تا ببینید تولید محتوا در شبکه های اجتماعی فقط جنبه ی نوشتن چند خط کوتاه نیست بلکه باید با کاربران تعامل نیز داشته باشید.

7. تولید محتوایتان را بصری کنید!

هر کس زمان و توجه خود را برای خواندن یک مقاله طولانی در شبکه های اجتماعی صرف نخواهد کرد. حتی اگر مردم آن را بخوانند، آن ها را به اشتراک نمی گذارند! به همین دلیل است که شما باید انگیزه های بصری را اضافه کنید که متن را شکسته و خوانندگان را قادر به خواندن محتوا بدون خسته شدن بکند. می توانید به جای نوشتن مقالات طولانی آنچه که لازم است را با تصاویر قابل درک تر کنید. وب سایت های مانند iStockphoto به طور کلی تصاویر بسیار خوبی را بدون پرداخت هزینه در اختیار شما می گذارند. می توانید از این سایت تصاویر با کیفیت و زیبایی را در شبکه های اجتماعی خود قرار دهید تا به طور کلی تولید محتوا در شبکه های اجتماعی خود را تحت تاثیر قرار دهید. یکی دیگر از راهکار هایی که امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است استفاده از infographics است. در مورد استفاده از infographics فکر کنید و حتما برای ساخت تعدادی از آن ها استراتژی تعیین کنید. آنها ورودی زیادی را برای شبکه های اجتماعی دریافت می کنند زیرا حجم زیادی از اطلاعات را در فرمتی بسیار آسان برای خواندن ارائه می کنند. شما می توانید از Canva، Piktochart، Easel.ly و دیگر ابزارهای آنلاین برای ایجاد Infographics بسیار جذاب استفاده کنید.

8. کار را به کاردان بسپارید!

هنگامی که شما وب سایت یا کسب و کار خود را اداره می کنید، ممکن است به سختی بتوانید وقت خود را برای تجزیه و تحلیل مخاطبان در شبکه های اجتماعی، فکر کردن در مورد مشکلات و نیازهای آن ها، کشف راه حل ها و ایجاد محتوای بسیار جذابی که موجب افزایش تعداد ورودی می شوند، بگذارید. این کمبود زمان به این معنا نیست که شما می توانید تولید محتوا در شبکه های اجتماعی و یا بازاریابی محتوا را نادیده بگیرید. شما باید به راحتی این کار را به فردی که در این کار تجربه و علم کافی دارد منتقل کنید و فرد دیگری مسولیت این کار پر سود را برای کسب و کار شما قبول کند.

به عنوان مثال، شما می توانید نویسندگان و ویراستاران با استعدادی را که در زمینه تولید محتوا برای شبکه های اجتماعی فعالیت می کنند دعوت به کار کنید. شما به سادگی دستورالعمل ها و ایده های خود به آن ها ارائه می کنید و صبر می کنید تا محتوای سفارشی شما آماده شود.

مطالعه این مقاله به شما همراهان عزیز سایت عارف رایانه توصیه می شود:

لینک سازی خارجی به زبان بسیار ساده در سئو Off-Page

استفاده از انتقادات مشتریان در شبکه های اجتماعی

تولید محتوا در شبکه های اجتماعی

انتقادات مشتریان و اینکه آن ها در نظرسنجی سایت و شبکه های اجتماعی شرکت کنند از همه نظر برای ما سود آور خواهد بود. این کار برای سایت باعث می شود موتورهای جستجو بیشتر به سایت ما اهمیت دهند و در شبکه های اجتماعی هم باعث خواهند شد که دنبال کنندگان بیشتری نسبت به قبل دریافت کنیم. به جز این ها نظرتان مشتریان می تواند به ما کمک کند که زودتر به اهداف خود برسیم. ما زمانی که یک کسب و کار را راه اندازی می کنیم با هدف خدمت به مردم بابت خدماتی که انجام می دهیم سود دریافت می کنیم؛ حال هر چقدر خدمات ما به خواسته مردم بیشتر باشد سود ما و تعداد مشتریان ما بیشتر خواهد شد. در نتیجه برای این کار نیازمند دانستن نظرتان مشتریانمان هستیم تا بتوانیم به بهترین شکل ممکن فعالیت خود را مانند شرکت های بزرگ و حرفه ای اداره کنیم.

چگونه باعث انتقادات مشتریان شویم

راه های مختلفی برای جمع آوری نظرات مشتریان وجود دارد و نظرسنجی معمولا اولین روش است که به ذهن می رسد. اما این تنها راه برای کشف آن چه که مشتریان شما در مورد محصول و خدمات شما می گویند نیست. در واقع، شما می توانید از نظرات با ارزش مشتریانتان از طریق کانال های مختلفی اطلاع یابید: مانند شبکه های اجتماعی.

بنابراین در مورد روشهای مختلفی که می توانید از بازخورد مشتریان شبکه های اجتماعی برای بهبود سرویس دهی به مشتری استفاده کنید بیش تر بیاموزید و اطلاعات به دست آمده ارزشمند خود را برای کل سازمان و کسب و کار خود به کار گیرید. در ادامه به توضیح در رابطه با بهترین بازخوردی که می توان به نظرات و انتقادات مشتریان داد پرداخته ایم که آن را حتما مطالعه کنید.

6 راه استفاده از بازخورد مشتریان در شبکه های اجتماعی

1. گوش دادن به نظرات کاربران در شبکه های اجتماعی 2. جمع آوری نظرات و بازخوردها از محصول و خدمات 3. یک گروه برای پیشبرد اهدافتان تشکیل دهید 4. نظرسنجی هایی ایجاد کنید که مردم به پاسخ گویی به آن علاقه داشته باشند 5. یک وبلاگ به عنوان منبع مطالب شبکه های اجتماعی خود در نظر بگیرید 6. مطالب و تصاویر را شخصی سازی کنید.

1. گوش دادن به نظرات و انتقادات مشتریان در شبکه های اجتماعی

نظارت و بررسی نظراتی که بر نام تجاری شما و هم چنین رقبای شما اشاره می کند. با دیدن نام تجاری شما در شبکه های اجتماعی که در مورد آن بحث هایی صورت می گیرد، می توانید به مشتریانتان بدون بر قراری تماس به آن ها کمک کنید و انتقادات مشتریان را پذیرا باشید. هم چنین می توانید از مشتریان، پشتیبانی کنید و بازخورد فوری ای برای افرادی که دارای مسائل و مشکلات مربوط به محصول یا خدمات شما هستند، ارائه کنید. می توانید با نظارت بر شبکه های اجتماعی و بررسی نظرات کاربران در پروفایل های دیگر رقبا به این بازخورد برسید که دیگران از کدام صنعت ها و کدام خدمات ناراضی هستند و از این موضو ع به نفع خود استفاده کنید و فضای رقابتی خوبی ایجاد کنید و بر روی نظرات آن ها سرمایه گذاری کنید. نظرات و نارضایتی مشتریان را در شبکه های اجتماعی بررسی کنید و بفهمید که چرا آنها ناراضی هستند و ببینید که آیا می توانید یک راه حل بهتر برای آنها فراهم کنید؟ در کمترین حالت، شما می توانید یاد بگیرند که چگونه خود را از رقبا متمایز کنید؛ در بهترین حالت نیز، شما می توانید آنها را مانند یک رهبر کنترل کنید و آن ها را به مشتری جدید و مورد علاقه خود تبدیل کنید!

2. جمع آوری نظرات، انتقادات مشتریان و بازخوردها از محصول

هنگامی که یک محصول جدید یا تغییراتی در ویژگی های محصول قبلی خود ایجاد می کنید، اضافه شدن مشتریان جدید و یا کم شدن در مشتریان فعلی شما اتفاق می افتد. این کم شدن مشتریان به دلایل مختلفی اتفاق می افتد از جمله طراحی بد که ممکن است شما و تیمتان کمتر به آن توجه کرده باشید. شاید فیس بوک این روزها مانند قدیم چه در ایران چه در خارج از ایران بازخورد سابق را نداشته باشد؛ زیرا بسیاری از ویژگی های خوبش را از دست داده است. در صورتی که بسیاری از شبکه های اجتماعی دیگر پس از مشاهده این که تعداد کاربران و مشتریانشان کم شده است به سرعت تغییراتی را اعمال می کنند. در نتیجه گاهی اوقات تجربه کاربری مهمترین چیز و در کنار مسائل طراحی بسیار اهمیت پیدا می کند که تیم شما در طول مسیر توسعه کسب و کارتان برای این بخش هدفی مشخص نکرده است.

استفاده از شبکه های اجتماعی را قبل از راه اندازی سایت و ساخت محصولات جدید آغاز کنید. این کار به شما کمک می کند درخواست و بازخورد بیشتری را از افرادی که به شما اعتماد دارند دریافت کنید. نکته مهمی که در مورد شبکه های اجتماعی وجود دارد، این است که شبکه های اجتماعی شما احتمالا شامل نه تنها مشتری های فعلی، بلکه چشم اندازی از آینده کاریتان، مشتریان هدف و نفوذگران صنعت است.

یک پیشنهاد:

انواع بازاریابی محتوا | کسب و کار خود را متحول کنید

3. انتقادات مشتریان: یک گروه برای پیشبرد اهدافتان تشکیل دهید

این کار به شما کمک می کند کارها را با انسجام بیش تری انجام دهید شاید اگر بخواهید خودتان تمام این کار ها را به تنهایی انجام دهید نتوانید به دیگر مسئولیت های خود برسید. پس می توانید به عنوان یک رهبر بر تیم خود نظارت کنید و به آن ها بگویید که دقیقا چه کاری باید انجام دهند. به طور مثال شخصی را برای عکاسی از محصولات و خدماتتان در نظر بگیرید و فرد دیگری می تواند مسئولیت تولید محتوا و بازاریابی محتوا در شبکه های اجتماعی را بر عهده داشته باشد. یک نفر تا دو نفر مسول آنالیز و بررسی نظرات و تحقیق بر کارهای رقبا را زیر نظر بگیرید و خودتان نیز بر تمام این کارها نظارت کنید و جمع بندی درستی از مجموعه فعالیت آن ها انجام دهید. می توانید از شرکت هایی که در این کار تجربه و تخصص دارند دعوت به کار کنید و یا کار خود را به طور کامل به آن ها بسپارید. پیشبرد اهداف یک گروه با رهبری قوی می تواند باعث پیشرفت چشم گیر کسب و کار شما شود.

4. نظرسنجی هایی ایجاد کنید که به پاسخ گویی به آن علاقه داشته باشند

از طریق شبکه اجتماعی خود از مردم بخواهید نظرات خود را در مورد یک مسئله مهم از طریق شرکت در نظرسنجی به اشتراک بگذارند و باعث انتقادات مشتریان شوید. (موضوع نظر سنجی لازم نیست که حتما یک مسئله مهم و کاربردی باشد.) این نظرسنجی می تواند با یک سوال ساده انجام شود که به شما در زمینه تنظیمات بهتر سیستم کاریتان و نظرات مشتریانتان کمک می کند.

این یک روش منحصر به فرد و جذاب برای درخواست بازخورد از طرف مشتری است که با نظر سنجی به کمک ایمیل و یا پیام متنی متفاوت است و هم چنین می تواند یک گفتگوی خوب برای شروع ارتباط با مخاطبان ایجاد کند.

5. یک وبلاگ به عنوان منبع برای مطالب شبکه های اجتماعی در نظر بگیرید.

استفاده از بلاگ یا سایت به شما می کند که معتبرتر از قبل باشید. سایت ها و بلاگ ها به دلیل ساختاری که دارند می توانند محتواها و محصولات شما را با انسجام بیشتری در خود نگهداری کنند. استفاده از سایت، بلاگ و شبکه های اجتماعی به کاربران شما این دید را می دهد که شما در کار خود جدی هستید و آن ها نظرات بهتری در رابطه با شما ارائه خواهند داد. اگر بخواهید با رقبا به صورت جدی رقابت کنید حتما به بلاگ نیاز پیدا خواهید کرد. همچنین ذکر منبع از یک آدرس سایت در شبکه های اجتماعی می تواند به مرور برای سایتتان نیز بازخورد فوق العاده ای از لحاظ رتبه دهی گوگل داشته باشد.

6. مطالب و تصاویر را شخصی سازی کنید

هر چه قدر مطالب تولید شده توسط شما و یا تیم شما به صورت اختصاصی تری تولید شود اعتماد کاریران نسبت به شما بیشتر جلب خواهد شد. ممکن است برای خودتان نیز همچنین شرایطی پیش آمده باشد. به طور مثال به سایت و یا شبکه اجتماعی پزشکی رفته اید و قصد دارید که از خدماتی که آن پزشک برای بیماران خود می دهد استفاده کنید. این که پزشک برای هر فعالیتش محتوای جامع داشته باشد آیا باعث نمی شود بازخورد شما نسبت به آن پزشک بسیار بهتر از قبل بشود؟ در صورتی که اگر در شبکه اجتماعی او تنها تصاویری از سایت ها و پزشک های دیگر بود که بارها آن تصاویر را دیده بودید تصور می کردید که آن پزشک تخصص زیادی در کار خود ندارد که نتوانسته نمونه کار (عکس اختصاصی) و توضیحات جامع برای رفع سوالات شما ایجاد کند. در نتیجه محتوای اختصاصی و تصاویر اختصاصی بسیار بر جلب نظرات مثبت کاربران و مشتریان ما تاثیر خواهد گذاشت. این کار کمک می کند که اگر یک فردی صرفا جهت وب گردی و یا بازدید از شبکه های اجتماعی به پروفایل شما رسید، حتما شما را دنبال کند و زمانی که به خدمات شما احتیاج پیدا کرد به دنبال فرد دیگری برای رفع مشکلاتش نخواهد رفت.

نتیجه گیری

تولید محتوا در شبکه های اجتماعی امروزه می تواند هر کسب و کاری را متحول کند. اگر این کار برای شما منجر به هزینه شد اصلا بابت این هزینه خساست نکنید زیرا به طور یقین چندین برابر برایتان سود آور خواهد بود. می توانید با دنبال کردن شبکه های اجتماعی شرکت های بزرگ تکنیک های بیشتری را بیاموزید و از آن ها الگو بگیرید. در صورتی که در این راه باز هم سوالی برای شما وجود داشت می توانیم باز هم شما را راهنمایی کنیم، حتما سوالات و نظرات خود را با تیم عارف رایانه در میان بگذارید.

منبع: https://arefrayaneh.com

About

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *