یکشنبه 25 فوریه 2024

تلفن اینترنتی و بررسی مزایا و معایب آن

یکی از مشکلات و معضلاتی که همگان با آن روبه‌رو هستیم، نبود سیگنال کافی برای برقراری ارتباط در موقعیت و مکان‌های حساس می‌باشد. اخباری مبنی بر راه‌اندازی تلفن اینترنتی شنیده شده که قصد داریم آن را ارزیابی نماییم، در صورتی که این کار اتفاق بیفتد قطعا آینده بسیار خوبی رقم خواهد خورد.

تلفن اینترنتی

تلفن اینترنتی و بررسی آن

همانطور که در ابتدا گفته شد، به زودی شما قادر خواهید بود تا از طریق تلفن اینترنتی تماس‌های خود را برقرار نمایید. این شیوه مزایای بسیار عالی خواهد داشت. یقینا برای شما نیز پیش آمده که در کوهستان و یا بیابان، جایی که هیچگونه سیگنالی برای گوشی هوشمندتان یافت نشده و در صورت برقراری تماس، امکان گفتار صحیح وجود ندارد. بعد از مدت ها تحقیق کارشناسان موفق به ایجاد نوعی ارتباط تلفنی از طریق اینترنت و Wi-Fi شدند که می‌تواند بسیار مفید باشد. همراهان شرکت نرم افزاری عارف رایانه، جالب است بدانید، یکی از دشمنان سرسخت این طرح، سرویس‌های ارائه دهنده خدمات مکالمه‌ای خواهند بود زیرا کسب و کارشان با یک خطر جدی روبه‌رو خواهد شد. یکی از نکاتی که باید به آن توجه داشت این است که سرویس تلفن اینترنتی باید جدا از شرکت‌های ارائه‌دهنده سرویس اینترنت باشند و این خود نوید ایجاد یک میزان شغل برای افراد بیکار را خواهد داد. انجام اینکار توسط شبکه Trai برای عموم مردم امکان پذیر خواهد شد و چه خوب است اینکار در همه جا اتفاق بیفتد.

مشکلات سرویس تلفن اینترنتی

تلفن اینترنتی

اما یقینا سرویس تلفن اینترنتی باید با مشکلات بسیار زیادی دست و پنجه نرم کند و باید با ایجاد راهکارهایی به مخالفان خود، که همان ارائه‌دهندگان سرویس‌های مکالمه هستند، اطمینان دهد که در روند درآمدی آنها تاثیری نخواهد داشت. اما آیا در واقعیت چنین چیزی امکان‌پذیر است که این دسته از شرکت‌ها هیچگونه خساراتی را متحمل نشوند؟ Trai اظهار داشته که خود مشترکان قدرت انتخاب دارند و آنها باید تعیین کنند که آیا از سرویس تلفن اینترنتی استفاده خواهند کرد و یا از همین شبکه‌های ارتباطی موجود، طبیعیست هر کدام خدمات بهتری ارائه دهند موفق‌تر خواهند بود. اگر تنها سرویس تلفن اینترنتی راه‌اندازی شود، یقینا ضربات مهلکی به شرکت‌های ارائه‌دهنده مکالمات تلفنی وارد خواهد کرد و برای حل این بحران باید به دنبال یک راهکار عملی بود، راهکاری که بتواند هر دو شرکت را در کنار یکدیگر قرار دهد.

منبع: https://arefrayaneh.com/

About

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *