دوشنبه 25 سپتامبر 2023

آموزش ضدکودک ساختن آی‌فون

ضدکودک ساختن آی‌فون یکی از دغدغه های اصلی والدین و سایر افراد می باشد . کودکان دائما دوست دارند موبایل بزرگترها را دستکاری کنند .کودکان نوپا و گوشی های هوشمند به ویژه مدل های رده بالا و گران قیمتی مانند آی‌فون به واقع ترکیب فوق العاده ای نیستند. اما با توجه به این که اپلیکیشن های بسیاری خوبی برای کودکان در دسترس هستند می توانید طی چند مرحله دسترسی به آی‌فون خود را محدود ساخته و با خیال راحت آن را در اختیار فرزند کوچک خود قرار دهید.

1. فعال کردن محدودیت ها برای ضدکودک ساختن آی‌فون

برای ضدکودک ساختن آی‌فون  می توانید از بخش محدودیت های (Restrictions) اپل استفاده کنید تا کنجکاوی فرزندتان مشکل ساز نشود.

  a1

اکنون باید با ورود به Settings بخش General را انتخاب کرده و سپس گزینه Restrictions را انتخاب کنید.

a2

پس از فعال کردن Enable Restrictions از شما خواسته می شود تا یک گذرواژه چهار رقمی تعیین کنید. توجه داشته باشید در صورتی که این گذرواژه را فراموش کنید باید آی‌فون خود را پاک کرده و آن را به عنوان یک دستگاه جدید راه اندازی کنید تا گذرواژه حذف شود.

2. ممانعت از دسترسی به اپلیکیشن های مشخص برای ضدکودک ساختن آی‌فون

اکنون جهت  ضدکودک ساختن آی‌فون فهرستی از اپلیکیشن ها و ویژگی ها پیش روی شما قرار گرفته تا پیش از آن که آی‌فون خود را در اختیار فرزند کوچک خود قرار دهید برخی از آنها را غیر فعال کنید. به صورت پیش فرش در فهرست ارائه شده دسترسی به تمامی اپلیکیشن ها امکان‌پذیر است که به رنگ سبز نمایش داده می شوند.

  a3

شما باید به صورت دستی هر گزینه ای که قصد دارید دسترسی به آن ممنوع شود را انتخاب کنید. همان گونه که در تصویر زیر مشاهده می کنید با محدود کردن دسترسی به دوربین آی‌فون، اپلیکیشن فیس‌تایم نیز غیر فعال می شود.

  a4

با بازگشت به صفحه خانه و پوشه های اپلیکیشن ها، آیکون های موارد محدود شده پنهان خواهند بود یا عملکردی نخواهند داشت.

3. توقف خرید برای ضدکودک ساختن آی‌فون

در این مرحله برای ضدکودک ساختن آی‌فون در فهرست محدودیت ها (Restrictions) با خریدهای بالقوه سر و کار دارد. شما می توانید فرزند خود را از انجام هر خریدی در آی‌تیونز و آی‌بوکس باز دارید و همچنین اطمینان حاصل کنید خریدهای درون اپلیکیشنی، نصب اپلیکیشن های جدید و حذف اپلیکیشن های موجود اختیاری نیست.

a5

4. مدیریت دسته بندی ها برای ضدکودک ساختن آی‌فون

این ویژگی برای  ضدکودک ساختن آی‌فون  برای افرادی مناسب است که فرزندان بزرگتری داشته و قصد دارند آزادی بیشتری در کار با آی‌فون به آنها بدهند. بر همین اساس، کاربر می تواند محدویت های دسته بندی برای رسانه اعمال کرده تا از دسترسی به محتوای نامناسب و مخصوص بزرگسالان توسط کودکان جلوگیری شود.

  a6

انتخاب وب سایت ها نیز یک گام فراتر نهاده و توانایی محدود کردن دسترسی به سایت هایی مشخص را فراهم می کند.

  a7

5. گزینه ها و تغییرات حریم خصوصی برای ضدکودک ساختن آی‌فون

جالب است بدانید که کاربران آی‌فون این توانایی را دارند تا با تغییراتی در میل، مخاطبین، تقویم، توییتر، فیسبوک، آی‌مسیج و موارد دیگر امکان استفاده از دستگاه خود را برای فردی دیگر محدود کنند.

  a8

همچنین می توانید حجم صدای آی‌فون را روی سطحی که مناسب می دانید، تنظیم کنید.

6. مرکز بازی برای ضدکودک ساختن آی‌فون

این نکته را یاداوری میکنیم که محدودیت های مرکز بازی (Game Center) به معنای آن است که می توانید با بازی های چند نفره خداحافظی کرده و کودک خود را از افزودن بازیکنان جدید در بازی باز دارید.

a9

7. پایان دادن به محدودیت ها برای ضدکودک ساختن آی‌فون

برای ضدکودک ساختن آی‌فون تنظیمات اعمال شده برای محدودیت ها را می توانید با بازگشت به بخش Settings و سپس Restrictions غیر فعال کنید. از شما خواسته می شود تا گذرواژه محدودیت های خود را وارد کنید و پس از آن آی‌فون به حالت عادی خود باز می گردد.

a10

عناوین پیشنهادی ما :

About

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *