پنج شنبه 20 شهریور 1399
خانه / رایانه / ویدیو های 360 درجه در یوتیوب

ویدیو های 360 درجه در یوتیوب

ویدیو های 360 درجه در یوتیوب امکانات جالبی به گوگل و ویتیوب اضافه کرده است که قابل تفکر است .  گوگل تکنولوژی جدید را در زمینه روایت داستان با ویدیو در پیش گرفته است که شما می توانید در آن تصمیم بگیرید که یک داستان چه گونه پایان می یابد و هم چنین احاطه کامل 360 به محیط داشته باشید. آیا Spotlight Stories را به یاد می آورید؟ گوگل آنها را در ماه می منتشر کرد و در اصل ویدیو های 360 درجه ای را برای روش های جدید قصه گویی تولید می کردند که کاربران نیز می توانستند در آنها نقش داشته باشند. اکنون این شرکت می خواهد به یک سطح بالاتر بیاید و داستان های جدید را در YouTube منتشر کند.

اولین مورد از ویدیو های 360 درجه در یوتیوب یک فیلم با مضمون تعطیلات است که «بسته ویژه» نام دارد و توسط سازندگان انیمیشن معروف Wallace and Gromit ساخته شده است. گوگی می گوید که در این ویدیو 10 داستان در زیر مجموعه داستان اصلی قرار دارد، 3 پایان متفاوت برای داستان انتخاب شده است و به علاوه 60 لحظه از داستان که شما می تواند داستان را از راه دیگری ادامه دهید. اگر موبایلتان را حرکت دهید و به روی بخش های متفاوت از ویدیو تمرکز کنید می توانید مسیر داستان را عوض کنید.البته تا حدودی گیج کننده است، به خاطر اینکه دو نسخه از این فیلم وجود دارد. تنها در مدل های خاصی از تلفن همراه شما می توانید با ویدیو کنشی داشته باشید. برنامه نویسی اضافه استفاده شده در این نسخه به شما اجازه می دهد تا به داخل پنجره ها سرک بکشید، شخصیت های متفاوت را دنبال کنید یا به صدای 3بعدی گوش بدهید.

اطلاعات بیشتر درباره ویدیو های 360 درجه در یوتیوب

نسخه دیگر از ویدیو های 360 درجه در یوتیوب ، یک مدل ویدیو استاندارد 360 درجه است که از هر موبایل و کامپیوتری قابل مشاهده است. شما قسمت های مخفی داستان را از دست می دهید ولی هم چنان می توانید تمام زاویه های محیط داستان را مشاهده کنید. به هرحال همین نکته که شرکت ها در حال آزمایش روش های جدید روایت داستان هستند بسیار جالب است و به نظر می رسد که این راه شگفت انگیزی برای گوگل است تا YouTube را برای تکنولوژی های آینده آماده کند. به غیر از ویدیو های 360 درجه، این شرکت پشتیبانی از Cardboard را نیز برای آماده سازی در مقابل حضور پررنگ VR اعلام کرده است.

درباره

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *