پنج شنبه 20 شهریور 1399
خانه / رایانه / آیا می دانید دابسمش یعنی چه ؟

آیا می دانید دابسمش یعنی چه ؟

 دابسمش  برنامه‌ای است که این امکان را فراهم می‌کند تا کاربران با استفاده از لب‌خوانی  روی صداهای استخراج شده از صحنه فیلم‌های مختلف، موسیقی‌های متفاوت و یا حتی مکالمات و گزارش‌های تلویزیونی، ویدئویی جذاب بسازند . دابسمش  جای خود را نه‌تنها به عنوان برنامه‌ای پرطرفدار بلکه به عنوان هدفی برای سرگرمی و فراهم کردن موجبات شادی، در میان کاربران پیدا کرده است.

دابسمش چیست؟

  nhf در قالب استفاده از این برنامه کاربران امکان انتخاب لیستی از کلیپ‌های صوتی بارگذاری شده توسط دیگران و یا اضافه کردن کلیپ صوتی مورد نظر خود را خواهند داشت. پس از انتخاب کلیپ صوتی، کاربران ویدئوی خود را به‌طور هماهنگ با این کلیپ، ضبط خواهند کرد و نهایتا امکان به‌اشتراک گذاری نتیجه کار در برنامه‌هایی مانند واتس‌اپ، فیس‌بوک و اینستاگرام وجود خواهد داشت.

این برنامه توسط تیم سه نفره برنامه‌نویسان آلمانی یعنی Jonas Druppel, Roland Grenke  و  Daniel Taschikدر ماه نوامبر سال گذشته میلادی به بازار عرضه شد و تا کنون توسط بیش از ده میلیون کاربر، دانلود شده است.

این برنامه به‌حدی محبوب است که حتی راننده فرمول یک، لوئیز همیلتون، بازیگر استرالیایی، جک‌من و یا حتی هنرپیشه محبوبی مانند دمی‌مور و افراد دیگر نیز تجربه ساخت کلیپ با استفاده از آن را داشته‌اند.

توجه داشته باشید بدافزاری با مشابهت اسمی تحت عنوان Dubsmash2 در فضای وب منتشر شده که هیچ ارتباطی با نرم‌افزار اصلی یعنی Dubsmash نداشته و تنها یک بدافزار خطرناک است که شما را به‌طور ناخواسته به وب‌سایت‌های نامشخص رهنمون خواهد ساخت.

نمونه‌های جایگزین  دابسمش

 از نمونه های جایگزین دابسمش می‌توان به VineSmash (برای سیستم‌عامل iOS)،  و Mudical.ly  (برای سیستم‌عامل‌های اندروید و آی او اس )، VivaVideo (برای اندروید و iOS) و KineMaster (برای اندروید) اشاره کرد.

ساخت دابسمش جذاب

 نورپردازی مناسب در ساخت دابسمش جذاب باید رعایت شود . به گونه‌ای که محیط فیلم‌برداری نه آنچنان تاریک و نه بیش از حد روشن باشد. بهترین حالت، فیلم‌برداری در نور روز و در نزدیکی یک پنجره است. در مرحله بعدی، ذخیره چندین باره برداشت‌های ویدئویی را مدنظر داشته باشید تا نهایتا به بهترین نتیجه برسید. پس از این تمرکز خود را بر روی طرح ویدئو بگذارید. بسته به محتوای اجراشده می‌توانید حضور ثابت در جلوی دوربین و یا حتی در قالب چندنفره، حضور تدریجی افراد در جلوی دوربین را نیز مدنظر قراردهید. نهایتا به کلیدی‌ترین نکته در ساخت دابسمش، یعنی بیان احساسات به بهترین نحو ممکن، توجه کنید. در بیان مکالمات باید طراحی ابتکاری داشته باشید . چون حالت ساده ان جذاب نیست .

درباره

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *