.

مطالب مرتبط با رایانه

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آموزش فتوشاپ آنتی ویروس آنتی ویروس رایگان اندروید انواع پرینتر اینستاگرام بازی اندروید برنامه بازار برنامه مدیریت دانلود ترفندهای یوتیوب تست هوش تست هوش ریاضی با پاسخنامه تلگرام سلفی گرفتن سوالات سخت افزار عکس سلفی لپ تاپ مدیریت دانلود نرم افزار نرم افزار مدیریت دانلود نرم افزارهای اندروید نرم افزار ویرایش عکس هواوی هک تلگرام ویرایش عکس ویندوز ویندوز10 ویندوز 10 کلیدهای میانبر گوشی سامسونگ

نحوه نگهداری از لپ تاپ به طور صحیح

وبلاگ عارف رایانه » فناوری اطلاعات » نحوه نگهداری از لپ تاپ به طور صحیح

پیشنهاد میکنیم اگر با صفحه کلید زیاد کار دارید مثلا کار تایپ زیاد انجام می دهید یک موس ویک صفحه کلید جداگانه برای لپ تاپ بگیرید تا صفحه کلید لپ تاپ زود خراب نشود. نور وصدای لپ تاپ را تنظیم کنید. چون مصرف زیاد ان باتری لپ تاپ را زود تمام میکند.

نگهداری از لپ تاپ

نگهداری از لپ تاپ اصول خاص خود را دارد. اگر این اصول را به درستی رعایت نکنید هم به خودتان آسیب میرسانید و هم به لپ تاپ. در این مقاله سعی میکنیم برخی از نکات لازم برای نگهداری از لپ تاپ را برایتان بیان کنیم.

اصول مربوط به نگهداری از لپ تاپ

هیچ وقت لپ تاپ را با دکمه پاور خاموش نکنید مگر در مواقع اضطراری . چون وقتی لپ تاپ با دکمه پاور خاموش شود سخت افزار درک ندارد و برنامه ها بسته نمی شوند. در واقع لپ تاپ مجبور است خاموش شود. اما اگر از طریق نرم افزار و با موس خاموش کنید ابتدا همه برنامه ها بسته شده و لپ تاپ به ارامی خاموش می شود. این کار در سلامتی لپ تاپ بسیار تاثیر گذار است.

پیشنهاد میکنیم اگر با صفحه کلید زیاد کار دارید مثلا کار تایپ زیاد انجام می دهید یک موس ویک صفحه کلید جداگانه برای لپ تاپ بگیرید تا صفحه کلید لپ تاپ زود خراب نشود. نور وصدای لپ تاپ را تنظیم کنید. چون مصرف زیاد ان باتری لپ تاپ را زود تمام میکند. قرار دادن لپ تاپ بر روی پا موجب ارتروز شدید پا می شود. ان را بر روی میز کار قرار دهید.

سعی کنید برای نگهداری از لپ تاپ هنگام روشن شدن لپ تاپ دمایش عادی باشد. یعنی اگر لپ تاپ در جایی گرم بود و داغ کرده بود یا در زمستان در جایی سرد بود و یخ کرده بود، ان را روشن نکنید. بلکه صبر کنید تا دمایش عادی شود . وگرنه ممکن است به لپ تاپ صدمه وارد شود.

سعی کنید لپ تاپ را داخل ماشین نگذارید. چون علاوه بر خطر سرقت ان ممکن است لپ تاپ داغ کند و باتری اش بسوزد یا اتش بگیرد. روی لپ تاپ چیزی نگذارید. لپ تاپ تحمل وزن سنگین را ندارد و به بدنه اش و صفحه نمایش اش آسیب خواهد رسید.

هیچ وقت بین لپ تاپ چیزی نگذارید و بعد درش را ببندید. مثلا مداد یا دفتری را بین صفحه نمایش و صفحه کلید نگذارید. موقع بلند کردن لپ تاپ صفحه نمایش ان را بلند نکنید. چون ممکن است به ان اسیب برسد. در کنار لپ تاپ چیزی نخورید . اگر تکه نان یا کیکی یا هرچیز دیگری در داخل دکمه های ان برود نه تنها باعث تجمع حشرات موزی می شود بلکه در عملکرد دکمه های صفحع کلید نیز تاثیر می گذارد .

هرگز در کنار لپ تاپ نوشیدنی میل نکنید. چون اگر ابی بر روی مانیتور و یا صفحه کلید بریزد، ممکن است باعث اتصالی یا سوختن لپ تاپ شود. اب و اتصالات الکتریکی دشمن خونی هم هستند. موقع کار کردن با لپ تاپ باتری ان را جدا نکنید. فقط وقتی لپ تاپ خاموش است این کار را انجام دهید.

هیچ وقت باتری را کوتاه کوتاه شارژ نکنید. اجازه بدهید حداقل 50-60 درصد لپ تاپ شارژ شود بعد شارژر را بکشید. شارژ کردن کوتاه و متوالی لپ تاپ منجر به صدمه شدید به باتری می شود.


# # # # # # # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

آموزش کار با ماشین حساب مهندسی و دکمه ها

2 تست هوش تصویری جالب به همراه جواب

تغییر رزولوشن صفحه نمایش

تغییر رزولوشن صفحه نمایش در انواع ویندوز

طنز مهندسی کامپیوتر

طنز مهندسی کامپیوتر یا دیکشنری کامپیوتر

پربازدید های رایانه , فناوری اطلاعات

نظرات شما


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: